fivb.org
kolosinkabrzostek
fivb.org
ME siatkarzy plażowych: Na początek krajowe starcie
Od 1 do 4 czerwca nasi zawodnicy będą rywalizować w Mistrzostwach Europy w szwajcarskim Bienne. Polskie pary poznały już grupowych rywali.
Jarosław Więcławski
19 maj, 2016 15:29

W turnieju weźmie udział pięć naszych duetów. Wśród pań Polskę reprezentować będą brązowe medalistki z ubiegłorocznych ME w Klagenfurcie – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. W zawodach wezmą udział aż cztery męskie pary – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Maciej Kosak i Maciej Rudol.

Kołosińska i Brzostek trafiły do grupy B. Ich najgroźniejszymi rywalkami powinny być Rosjanki – Jewgienia Ukołowa i Jekaterina Birłowa, które rok temu pokonały Polki w półfinale mistrzostw. Poza nimi trzeba będzie zmierzyć się z Francuzkami (Longuet/Jupiter) oraz Szwajcarkami (Eiholzer/Gerson). Również w grupie B bój o awans do kolejnej rundy toczyć będą Kądzioła i Szałankiewicz. Na początku zmagań zmierzą się z Austriakami Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem, Rosjanami Olegiem Stojanowskim i Artiomem Jarzutkinem oraz Belgami Driesem Koekelkorenem i Tomem van Wallem.

Ciekawy pojedynek na starcie czeka także Fijałka i Prudla, którzy zmierzą się z Hiszpanami Pablo Herrera i Adrian Gavira. W ich grupie wystąpią również siatkarze z Austrii i Szwajcarii. Z punktu widzenia polskich kibiców najbardziej ekscytująco zapowiadają się zmagania w grupie E, gdzie wystąpią dwie polskie pary – Łosiak i Kantor oraz Kosok i Rudol. Ich przeciwnikami będą Szwajcarzy – Philip Gabathuler i Mirco Gerson, a także para z Norwegii.

Do następnej rundy awansują 3 najlepsze pary w grupie. Pierwsza automatycznie zakwalifikuje się do 1/8 finału, a druga i trzecia rozegrają dodatkowe spotkanie o szesnastkę.

 

Grupa B

Kołosińska/Brzostek

Birłowa/Ukołowa (ROS)

Longuet/Jupiter (FRA)

Eiholzer/Gerson (SUI)

 

Grupa B

Doppler/Horst (AUT)

Kądzioła/Szałankiewicz

Stojanowskij/Jarzutkin (ROS)

Koekelkoren/van Walle (BEL)

 

Grupa E

Herrera/Gavira (ESP)

Fijałek/Prudel

Kunert/Dressler (AUT)

Beeler/Strasser (SUI)

 

Grupa H

Gabathuler/Gerson (SUI)

Łosiak/Kantor

Kosiak/Rudol

Kvamsdal/Serum (NOR)

Fotogaleria: