TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
KRAKOW, 25.10.2015
GRAND PRIX POLSKI PUCHAR POLSKI W PLYWANIU
n/z. TOMASZ POLEWKA
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
ME w Londynie: Świtkowski z minimum, Polewka z dużą szansą na medal!
Jan Świtkowski i Tomasz Polewka bardzo dobrze zaprezentowali się w półfinałach podczas popołudniowej sesji trzeciego dnia mistrzostw Europy w Londynie i awansowali do finałowej rywalizacji która odbędzie się jutro. Ten pierwszy dodatkowo złamał minimum olimpijskie wyznaczone przez PZP.
Karol Żebrowski
18 maj, 2016 23:06
W kategoriach: Dyscypliny Pływanie

Wyniki obu naszych pływaków dają nadzieję na pierwszy medal dla biało-czerwonych na basenie w Londynie. Polewka wygrał swój bieg półfinałowy na 50 metrów grzbietem i w gronie ośmiu finalistów będzie występował z drugim rezultatem (24.87).

Niewiele do półfinałowego podium zabrakło Janowi Świtkowskiemu, który startuje na 200 metrów motylkiem. Polak zakończył swój wyścig półfinałowy na trzeciej pozycji, ale dodatkowo okazał się gorszy od zwycięzcy pierwszego półfinału. Mimo tego, Świtkowski ma duże powody do zadowolenia, gdyż czas 1:56,67 jest lepszy od wymaganego minimum olimpijskiego (1:56,97) i daje Polsce kolejną kwalifikacje olimpijską.

Dzisiejszego wieczoru powody do radości może mieć także Wojciech Wojdak, który był szósty w finale na 1500 metrów stylem dowolnym. Nasz reprezentant pobił swój rekord życiowy i po raz pierwszy zszedł poniżej 15 minut (14:59.66).

Te same miejsce na 200 metrów stylem dowolnym zajął Kacper Majchrzak (1:47.45). Mistrzem Europy na tym dystansie został Holender Sebastiaan Verschuren.

Zarówno Majchrzak jak i Wojdak również wywalczyli kwalifikacje olimpijskie o czym pisaliśmy tutaj.

Do finału 100 metrów grzbietem nie awansowała Alicja Tchórz. Polka była w swoim półfinale piąta, a ogólnie zakończyła rywalizacje z dwunastym czasem (1:01,19).