Fot. Facebook/Alicja Fiodorow
alicja-fiodorow
Fot. Facebook/Alicja Fiodorow
Medalowa niedziela biało-czerwonych
Aż cztery medale zdobyli w niedzielę w Rio polscy paraolimpijczycy. Tym razem nie było złota, ale trzy drugie miejsce i jeden brąz. Autorem trzech krążków byli lekkoatleci.
Dyscyplinę wspiera:
Dyscyplinę wspiera:
Jarosław Więcławski
12 wrzesień, 2016 16:05

W niedzielę kolejny srebrny medal w lekkiej atletyce wywalczył Michał Derus. Zawodnik startował na dystansie 100 metrów w kategorii T47 (osoby z amputacją kończyn górnych). Zwyciężył Petrucio dos Santos Ferreira. Brazylijczyk czasem 10,57 ustanowił rekord świata. Derus przebiegł dystans w czasie 10,79. Z takim samym czasem na mecie zameldował się trzeci Yohansson Nascimento, również reprezentant gospodarzy. Na tym samym dystansie również srebro wywalczyła Alicja Fiodorow (12,46). Zwyciężyła Amerykanka Deji Young (12,15), a trzecia była Brazylijka Teresinha De Jesus Correia (12,84). To jest szósty medal w dorobku Fiodorow, która wcześniej dwa razy była druga i trzy razy trzecia. W Rio wystartuje jeszcze w biegu na 200 metrów.

Niespodziankę w lekkiej atletyce sprawiła Anna Trener-Wierciak, która zdobyła brązowy medal w skoku w dal. Zawodniczka startuje w grupie osób z dziecięcym porażeniem mózgowym (T38). W zawodach dwukrotnie skoczyła na odległość 4.53, o centymetr dalej od czwartej zawodniczki. Wygrała Chinka Junfei Chen (4.77), a druga była Australijka Taylor Dayle (4.62).

Na podium prócz lekkoatletów zameldowała się w niedzielę także pingpongistka Krystyna Siemieniecka. Startująca w klasie 11 (osoby z niepełnosprawnością intelektualną) przegrała dopiero w finale. Jej pogromczynią była Ukrainka Natalia Kozmina, która wygrywała 11:7, 11:6 i 11:5. Do tej pory nasi zawodnicy w Rio wywalczyli osiem medali: jeden złoty, sześć srebrnych i jeden brązowy.