ZAKOPANE, 16.07.2016
73 TOUR DE POLOGNE  UCI WORLD TOUR ETAP 5 , DAY 5
n/z. MICHAL KWIATKOWSKI (TEAM SKY)
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Michał Kwiatkowski wycofał się z Vuelta a España
Team Sky poinformował, że Michał Kwiatkowski z powodu bólu w dolnym odcinku pleców musiał zakończył swój udział w tegorocznym wyścigu Vuelta a España. Polak przez jeden dzień był liderem klasyfikacji generalnej.
Tomasz Kawczyński
26 sierpień, 2016 17:20

Kwiatkowski został dopiero drugim naszym kolarzem w historii, który znalazł się na czele jednego z wielkich tourów. Razem z kolegami z grupy wygrał 1. etap, jazdę drużynową na czas. Następnego dnia zameldował się na czwartej pozycji, co dało mu pierwszą lokatę w generalce.

Niestety poniedziałkowy etap zakończył na 89. miejscu ze stratą 6:11 do zwycięzcy, co kosztowało go spadek na 77. pozycję. Jak się teraz okazuje, mistrz świata z 2014 roku nie będzie już miał okazji do pokazania rosnącej formy. Na szosach Hiszpanii na jego pomoc liczył przede wszystkim lider Sky Chris Froome.

Pierwszym sezon w brytyjskim teamie jest nieco pechowy dla naszego kolarza. Ma na koncie zaledwie 42 dni startowe i tylko jedno zwycięstwo (wyścig jednodniowy E3 Harelbeke). Nie ukończył Amstel Gold Race, Tour de Romandie oraz Criterium du Dauphiné. Zapalenie krtani uniemożliwiło mu udział w “Wielkiej Pętli”.

Po czterech etapach był drugi w Tour de Pologne, ukończył jednak zmagania dopiero na 34. pozycji.

Liczymy, że Michał Kwiatkowski jesienią wróci na trasy i odniesie jeszcze choć jedno zwycięstwo. Mogłoby być zwiastunem lepszego sezonu 2017.