FOT. ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
Torun, 12.02.2016 
LEKKOATLETYKA HALOWY MITYNG W LEKKOATLETYCE COPERNICUS CUP 
INDOOR EUROPEAN ATHLETICS COPERNICUS CUP
NZ ewa swoboda radosc victory celebration
FOT. ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
Młodzi sportowcy myślą o przyszłości. Bukowiecki i Swoboda zdają maturę
Już dziś egzaminy maturalne zaczęli nasi wybitni zawodnicy. Chociaż wielu trudno w to uwierzyć, bo ich wyniki powalają, to nadal nastolatkowie. Podobnie jak inni uczniowie w naszym kraju przystąpili do egzaminów dojrzałości. Jesteśmy spokojni o ich wyniki znając ich ambicję. Do tego zadania także podejdą na pewno z pełną powagą.
Dyscyplinę wspiera:
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
4 maj, 2016 11:17
Tagi:

Kto podszedł dziś do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego? Chociażby Ewa Swoboda, nasza niezwykle uzdolniona biegaczka, która talentem dorównuje Irenie Szewińskiej. Z „Dziadami”, „Lalką” i twórczością Herberta mierzył się także nasz wspaniały kulomiot Konrad Bukowiecki, który kilka dni temu pobił rekord Europy juniorów w pchnięciu kulą, a na sprawdzianie siłowym uzyskał swoje najlepsze osiągnięcia w karierze.

Zawsze dobrze się uczyłem, więc matury się nie boję – mówił kilka miesięcy temu na MP w Toruniu. – Nie mam problemu z żadnym przedmiotem i podchodzę do tego zadania na spokojnie. Mam świadomość, że wykształcenie jest równie ważne, co kariera sportowa. Z językiem polskim powinienem także poradzić sobie nieźle, bo mogą zawsze trochę „polać wodę”.

Maturę w tym roku zdaje też nasz zdolny tenisista młodego pokolenia Kamil Majchrzak oraz Andrzej Rządkowski, florecista z sukcesami w imprezach juniorskich. To niezwykły rocznik w polskim sporcie, dający ogromne nadzieje na przyszłość. Za wszystkich zawodników-maturzystów redakcja 5kółek.pl trzyma kciuki. Oby ich wyniki egzaminu maturalnego były rekordowe.