Fot. Facebook/Monika Michalik
michalik
Fot. Facebook/Monika Michalik
Monika Michalik na najniższym stopniu podium
Monika Michalik wywalczyła w kategorii 63 kg brązowy medal. W decydującej walce pokonała Rosjankę Inną Trazhukovą 6:3. To ósmy krążek wywalczony przez polskich zawodników w Rio.
Jarosław Więcławski
18 sierpień, 2016 23:25
W kategoriach: Aktualności Rio 2016 Zapasy

Początek walki nie należał do najaktywniejszych. Do przerwy Michalik przegrywała 0:1. Żadna z zawodniczek przez trzy minuty nie wykonała ani jednego skutecznego ataku. Polka straciła punkt, bo ostrzeżona przez sędziego, przez 30 sekund nie wykonała żadnego ataku na rywalkę z Rosji.

Zupełnie inaczej wyglądała dalsza część pojedynku. Polka po czterdziestu sekundach wykonała skuteczny atak, po którym prowadziła 2:1. Później Rosjanka wypchnęła ją za matę, ale nie była w stanie zrobić nić więcej. Michalik wykonała jeszcze dwie bardzo efektowne i skuteczne akcje, po których prowadziła 6:2. W końcówce sędzia odebrał jej jeszcze jeden punkt, ale Polka mogła już wtedy zacząć świętowanie brązowego medalu.

Był to ostatni występ polskiej zapaśniczki w Rio. Po porażce Agnieszki Wieszczek-Kordus w ćwierćfinale, odpadnięciu Iwony Matkowskiej w repasażu oraz porażce w ćwierćfinale Katarzyny Krawczyk, po ośmiu latach polska zapaśniczka powróciła na olimpijskie podium.