Fot. TOMASZ MARKOWSKI/NEWSPIX.PL
GDANSK  03/08/2014
TOUR DE POLOGNE START
N/Z. RAFAL MAJKA

---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. TOMASZ MARKOWSKI/NEWSPIX.PL
MP w Świdnicy: Złoto dla Rafała Majki
Rafał Majka (Tinkoff) wywalczył tytuł mistrza Polski podczas wyścigu rozgrywanego w Świdnicy. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci grupy Wibatech Fuji - Marek Rutkiewicz i Sylwester Janiszewski.
Karol Żebrowski
26 czerwiec, 2016 19:15

Trasa wyścigu mierzyła 222 kilometry, podzielonych na sześć rund po 37 kilometrów. Na każdej rundzie znajdowały się dwa wymagające podjazdy – Palczyk i Modliszów. To właśnie na podjeździe na Palczyk wykrystalizowała się ucieczka, której tempo narzucał Michał Kwiatkowski.

Peleton nie był w stanie doścignąć uciekających, a dodatkowo podczas przedostatniej rundy, również na Palczyku, miał miejsce kolejny atak w wykonaniu Rafała Majki i Marka Rutkiewicza. Grupa dziesięciu kolarzy próbowała nadrobić około 30 sekundową stratę, jednak bez powodzenia. Na finiszu zdecydowanie więcej sił miał Majka i to on jako pierwszy zameldował się na mecie.

–  Jestem bardzo szczęśliwy, ale szacunek należy się wszystkim kolarzom, bo trasa była naprawdę ciężka – mówi Rafał Majka, cytowany przez mpkol.pl. – Marek Rutkiewicz był silny, dotrzymywał kroku i jest jednym z kandydatów do pierwszej piątki Tour de Pologne. Ja wróciłem w piątek ze zgrupowania. Wszystko jest podporządkowanie pod Tour de France. Nie jestem liderem ekipy, ale na pewno godnie będę nosił koszulkę mistrza Polski i będę widoczny w czołówce w górach.