Fot. Marek Biczyk/newspix.
WARSZAWA 21.07.20136
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016 CENTRUM OLIMPIJSKIE SLUBOWANIE
NZ AGNIESZKA SKRZYPULEC
FOT MAREK BICZYK newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Marek Biczyk/newspix.
MP w żeglarstwie za nami. Skrzypulec i Mrózek-Gliszczyńska wygrały z mężczyznami
W Gdańsku zakończyły się MP w żeglarstwie w klasach olimpijskich. Po złote medale sięgnęli m.in. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska w klasie 470 (wspólna rywalizacja kobiet i mężczyzn), Piotr Kula w klasie Finn, Zofia Noceti-Klepacka i Radosław Furmański w klasie RS:X.
Tomasz Więcławski
25 wrzesień, 2016 18:53

W niedzielę rozegrano wyścigi medalowe. Najwięcej emocji było w klasie 470. W niej do walki o zwycięstwo w całych regatach przystępowały, drugie do soboty w stawce, nasze olimpijki – Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska. Panie pokazały dziś jednak wielką klasę i pewnie wygrały podwójnie punktowany wyścig. Jako, że dotychczasowi liderzy Maciej Sapiejka i Adam Krefft minęli boje wyznaczające linię mety na 5. pozycji, to nasz eksportowy duet mógł cieszyć się z wygranej we wszystkich kategoriach regat.

– Veni Vidi Vici – tak napisały żeglarki do swoich fanów na profilu na FB. – Wygrałyśmy Wyścig Medalowy, który dał nam zwycięstwo w całych Mistrzostwach Polski, czyli w kategorii: mężczyzn i kobiet. Gratulacje dla POL 32 Maciej Sapiejka & Adam Krefft za podjętą walkę do samego końca:) Plan wykonany, sezon zakończony i czas dla nas na zasłużony wypoczynek i kolejne przygody, które zafunduje nam codzienne życie😉 Dzięki że byliście z nami!!!! Kolejne relacje z wody dopiero w przyszłym roku. Buziaki! Aga i Mała.

W innych klasach niedziela nie przyniosła niespodzianek, chociaż w wyścigach medalowych z dobrej strony zaprezentowało się wielu młodych, perspektywicznych żeglarzy. W klasie RS:X wśród panów MP wywalczył Radosław Furmański. W wyścigu medalowym 20-latek był szósty i o mały włos w „generalce” nie doścignął go prawdziwy weteran rywalizacji na desce Przemysław Miarczyński, który dziś przypłynął do mety trzeci, a złoto MP przegrał o 1 punkt. W „medal race” najlepszy był reprezentant DKŻ Dobrzyń Maciej Kluszczyński.

Kolejny tytuł mistrzyni kraju w tej klasie, ale wśród pań, wywalczyła dziś Zofia Noceti-Klepacka. Żeglarka rodem z Warszawy w wyścigu medalowym była trzecia, ale depcząca jej po piętach Maja Dziarnowska przypłynęła do mety szósta. Brązowy medal wywalczyła Agnieszka Bilska.

– Po raz kolejny  TYTUŁ MISTRZA POLSKI 2016 w klasie Olimpijskiej RSX jedzie do Warszawy! – taką informacją podzieliła się ze swoimi fanami przez FB Klepacka. – Bracia i Siostry dziękuję za trzymanie kciuków!!! Medal chcę zadedykować moim wiernym Fanom! Pozdrawiam Zosia (pisownia oryginalna).

Ponadto złote medale MP w klasach olimpijskich w żeglarstwie wywalczyli – Piotr Kula w klasie Finn, Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek w klasie 49er i Kacper Ziemiński w klasie Laser Standard. Najlepiej na Laser Radialu pływała w Gdańsku Białorusinka – Tatiana Drozdovskaya. Wyprzedziła ona w „generalce” dwie Polki – Agatę Barwińską i Magdalenę Kwaśną.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie pod adresem http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/mp-aoc—wyniki/.