archiwum prywatne
Natan Węgrzycki-Szymczyk wygrał finał B
Natan Węgrzycki-Szymczyk kończy swój debiut olimpijski na siódmym miejscu. Polski wioślarz zwyciężył w finale B jedynek męskich.
W kategoriach: Aktualności Wioślarstwo
Krakowianin bardzo spokojnie rozpoczął finał B skiffu. Na pierwszym pomiarze (500m) zajmował czwarte miejsce w gronie pięciu wioślarzy. Zdecydowanie lepiej było po pierwszym kilometrze. Natan plasował się na drugiej pozycji.
Na pięćset metrów przed metą nasz reprezentant spadł o jedną pozycję. Polak miał jednak świetnie rozplanowany wyścig i po chwili rozpoczął długi finisz wyprzedzając ostatecznie Meksykanina Juana Carlosa Cabrera i Egipcjanina Abdelkhaleka Elbanna.
Olimpijski debiut 21-latka był bardzo udany. Siódme miejsce na najważniejszej imprezie sportowej pięciolecia daje spore nadzieje na przyszłość. Miejmy nadzieję, że za cztery lata w Tokio Natan ponownie zwycięży w finale, tym razem w tym, który da mu medal.