FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
GDYNIA 20.09.2015 GDYNIA ARENA TENIS DAVIS CUP POLSKA SLOWACJA POLAND SLOVAKIA MECZ JERZY JANOWICZ - MARTIN KLIZAN N/Z JERZY JANOWICZ 
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
Nieudany powrót Jerzego Janowicza
Po ponad półrocznej przerwie Jerzy Janowicz wrócił na kort. Powrót był niestety nieudany, gdyż Polak przegrał z Włochem Lucą Vanni w pierwszej rundzie turnieju ITF Segovia.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
26 lipiec, 2016 22:21
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Hiszpański challenger miał być dla „Jerzyka” ostatnim etapem przygotowań do Igrzysk w Rio. Jego inauguracyjny rywal zajmuje 170 miejsce w rankingu ATP. Janowicz jest 154.

Początek spotkania należał do Polaka, który po pięciu gemach, aż cztery mógł zapisać na swoje konto. Uzyskaną przewagę spokojnie utrzymał do końca pierwszego seta, którego wygrał 6:2.

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana. Janowicz miał ogromną szansę na znaczne przybliżenie się do zwycięstwa przy wyniku 4:3, gdyż miał aż cztery piłki na przełamanie przeciwnika. Niestety, nie wykorzystał ich. Od tego momentu włoski tenisista znacznie poprawił swoją grę. Drugi set, rozstrzygnięty w tie-breaku, padł łupem Vanniego (7:3).

Decydująca partia rozpoczęła się bardzo źle dla naszego rodaka. Vanni już po piętnastu minutach prowadził aż 0:3. „Jerzyk” nie odpuścił i potrafił odrobić straty, doprowadzając do wyniku 4:4. Końcówka seta, a także meczu, była bardzo zacięta. Niestety, przy decydujących piłkach lepszy był Włoch, który jeszcze raz potrafił przełamać Polaka co dało mu ostateczne zwycięstwo 5:7 i 2:1 w setach.