FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL
May 11, 2016 - Rome, Italy - Novak Djokovic in action during his match against Stephane Robert - Internazionali BNL d'Italia 2016 on May 11, 2016 in Rome, Italy. (Credit Image: © Silvia Lore/NurPhoto via ZUMA Press) 
TENIS RZYM TURNIEJ TENISOWY
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL
Novak Djoković odpada w pierwszej rundzie!
Sensacja w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju tenisa ziemnego. Rozstawiony z numerem pierwszym Novak Djoković przegrał z Argentyńczykiem Juanem Martinem Del Potro 6:7 (4:7), 6:7 (2:7).
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
8 sierpień, 2016 9:34

Pojedynek był zapowiadany jako hit pierwszej rundy turnieju singlistów. Del Potro broni w Rio brązowego medalu z Londynu, który wywalczył wygrywając z… Djokoviciem! Argentyńczyk jest obecnie sklasyfikowany dopiero na 145 miejscu w rankingu ATP, ale jest to spowodowane kontuzjami, które przez ostatnie dwa lata prześladowały byłego numer cztery.

Spotkanie nie zawiodło oczekiwań. Obaj tenisiści prezentowali zagrania z najwyższej półki. Zarówno Djoković jak i Del Potro imponowali przede wszystkim przy własnym serwisie. Co więcej, w całym spotkaniu nie było ani jednego wykorzystanego break-pointu, mimo iż już w premierowym gemie Del Potro miał aż trzy takie szanse.

O zwycięstwie Argentyńczyka zadecydowały detale. Del Potro imponował zimną krwią, znakomitymi forehandami i niesamowitą mobilnością na korcie. Djoković mimo porażki nie może sobie wiele zarzucić. Mecz pierwszej rundy stał na poziomie medalu olimpijskiego. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden.