Fot. Paweł Skraba
polska-francja_male-167
Fot. Paweł Skraba
Osłabienie w kadrze polskich szczypiornistów
Piotr Chrapkowski na treningu podczas zgrupowania drużyny narodowej w Szczyrku doznał urazu lewej stopy. Piłkarz ręczny Vive Tauronu Kielce nie zagra w meczach eMŚ z Holandią.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
9 czerwiec, 2016 11:54

 

Reprezentant Polski przeszedł badanie rezonansem magnetycznym w klinice Galen, w położonym nieopodal Szczyrku Bieruniu. Zgodnie z zaleceniami lekarza kadry ma odpoczywać przez najbliższych 10 dni. Później będzie przechodził rehabilitację w klinice Rehasport w Trójmieście. Na zgrupowaniu kadry ma pojawić się znów 30 czerwca. „Biało-czerwoni“ będą wówczas trenować w znanym wszystkim z przygotowań kadry Adama Nawałki do Euro 2016 ośrodku w Arłamowie

28-letni szczypiornista liczy na miejsce w kadrze na Igrzyska Olimpijskie. Uczestniczył w trzech ostatnich wielkich turniejach reprezentacji – ME 2014 i 2016 oraz MŚ 2015. Przywiózł brązowy medal ze światowego czempionatu w Katarze.

Ostatni sezon zakończył w potrójnej koronie z Vive. Najcenniejszy był oczywiście triumf w Lidze Mistrzów. Chrapkowski w finałowym meczu z Veszpremem bramki nie zdobył, a w całych rozgrywkach dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Eliminacyjny dwumecz Polski z Holandią zostanie rozegrany 11 i 15 czerwca. Najpierw drużyny spotkają się w katowickim Spodku, rewanż odbędzie się w Sittard. Później kadrowicze będą mogli skupić się na przygotowaniach olimpijskich. Tałant Dujszebajew poinformował, że do Brazylii zabierze 15 zawodników, a skład ogłosi 20 lipca.

 

źródło: ZPRP