Fot. Facebook/AZS Szczecin Wioślarstwo
wioslarstwo-wasielewski
Fot. Facebook/AZS Szczecin Wioślarstwo
Ostatni z Dominatorów zakończył sportową karierę
Drugiego października ostatni z wioślarzy ze złotej czwórki z Pekinu pożegnał się z wioślarstwem. Podczas mistrzostw Polski w Poznaniu karierę zakończył Konrad Wasielewski.
Jarosław Więcławski
3 październik, 2016 17:39
W kategoriach: Aktualności Wioślarstwo

W grudniu wioślarz skończy 32 lata. Był najmłodszym ze składu „Dominatorów”. Adam Korol, Marek Kolbowicz oraz Michał Jeliński na IO w Londynie zajęli szóste miejsce. Karierę zakończył wtedy Adam Korol. Rok później z wiosłami pożegnał się Kolbowicz, a w 2014 roku Jeliński. W Pekinie w 2008 roku czwórka nie miała sobie równych. Uroczyste pożegnanie Wasielewskiego odbyło się podczas dekoracji złotych medalistów mistrzostw Polski w czwórce podwójnej. Zwycięstwo odnieśli w niej Wiktor Chabel, Dawid Grabowski, Tomasz Rachwał i Patryk Gumny. Pierwszy z nich wraz z Mateuszem Biskupem, Dariuszem Radoszem i Mirosławem Ziętarskim w Rio zajęli czwarte miejsce. To skład, który ma potencjał, aby powtórzyć wynik „Dominatorów” w Tokio.

Wasielewski prócz złota z Pekinu wywalczył także cztery złote medale MŚ i jeden ME. Zawodnika pożegnali prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich – Ryszard Stadniuk, trener osady Aleksander Wojciechowski, szef wyszkolenia w PZTW Bogdan Gryczuk oraz Kolbowicz. Dalsze losy zawodnika być może nadal będą związane z wioślarstwem, ale Wasielewski nie ma jeszcze w tej kwestii konkretnych planów. Do decyzji o końcu przygody z dyscypliną dojrzewał od roku, od MP, w których zdobył srebrny medal w ósemce.