Polski Związek Paraolimpijski
ewa_durska_paraolympic
Polski Związek Paraolimpijski
Paraolimpiada 2016: Mamy pierwsze złoto!
Ewa Durska zdobyła dla Polski pierwszy złoty medal podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio De Janeiro. Nasza zawodniczka pchnęła kulę na odległość 13.94m w kategorii F20, czym ustanowiła nowy rekord świata.
Karol Żebrowski
10 wrzesień, 2016 17:05
W kategoriach: Aktualności Paraolimpiada

39-letnia zawodniczka jeszcze przed wylotem do Brazylii była wymieniana w gronie potencjalnych „pewniaków” do tytułu z naszego kraju. Durska broniła złotego medalu sprzed czterech lat w Londynie. Kulomiotka ma także na koncie jeszcze jedno złoto paraolimpijskie, które uzyskała szesnaście lat temu w Sydney.

Najgroźniejszą rywalką biało-czerwonej była Ukrainka Anastasia Mysnyk – srebrna medalistka z Londynu. W stolicy Wielkiej Brytanii Durska zwyciężyła z ponad metrową przewagą. Teraz, mimo iż konkurencja była bardziej wyrównana, zawodniczka znad Wisły ponownie okazała się najlepsza. Dodatkowo, Durska ustanowiła nowy rekord świata! W swojej najlepszej, piątej próbie, posłała kulę na odległość 13.96m. Drugie miejsce przypadło Mysnyk (13.24), zaś trzecia była Brytyjka Sabrina Fortune (12.94).