Fot. itftennis.com
kania
Fot. itftennis.com
Paula Kania nie zagra w turnieju głównym US Open
Paula Kania przegrała ze Słowaczką Janą Čepelovą 6-4, 3-6, 3-6 w II rundzie kwalifikacji US Open. Oznacza to, że jedynymi naszymi tenisistkami w głównej drabince ostatniego wielkoszlemowego turnieju w tym roku będą Agnieszka Radwańska i Magda Linette.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
26 sierpień, 2016 11:13

Kania rywalizowała z 23-letnią zawodniczką rozstawioną z numerem 12, zajmującą 118. miejsce w rankingu WTA.

Polka w pierwszym secie przegrywała 0-2, ale potrafiła wygrać cztery kolejne gemy. Następnie opady deszczu zmusiły zawodniczki do opuszczenia kortu. Po powrocie do gry żadna z nich nie zdołała utrzymać swojego podania. Dzięki temu Kania dowiozła triumf 6-4.

W drugiej i trzeciej partii skuteczniejsza okazała się zawodniczka ze Słowacji. Čepelova wyrównała stan meczu dzięki dwukrotnemu przełamaniu serwisu Polki. W decydującej odsłonie żadna z tenisistek długo nie potrafiła wygrać własnego podania. Kluczowy break trafił na konto Čepelovej, która zakończyła mecz swoim serwisem po ponad dwóch godzinach rywalizacji.

O awans do turnieju głównego Słowaczka zagra z Austriaczką Barbarą Haas. W innych parach o jedno z 16 miejsc powalczą znane zawodniczki, m.in. Alison Van Uytvanck i Laura Robson.

W US Open będziemy więc dopingować rozstawionej z czwórką Agnieszce Radwańskiej oraz Magdzie Linette.