FOT. LOF/NEWSPIX.PL
05.09.2015 La Massana Andorra. 201 UCI Mountain Bike World Champions.Picture show Wloszczowska Maja  (POL) in action during women ELite Cross-country Olympic World Champions  
KOLARSTWO GORSKIE MISTRZOSTWA SWIAT
FOT. LOF/NEWSPIX.PL
POLAND ONLY!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. LOF/NEWSPIX.PL
Pech Mai Włoszczowskiej. Medal przegrany o centymetry
Polka miała szansę po raz kolejny zdobyć srebrny krążek na Mistrzostwach Świata MTB w Nowym Mieście na Morawach. Na ostatnim kilometrze wyścigu przebiła oponę w rowerze i ostatecznie zajęła w wyścigu czwartą pozycję.
Jarosław Więcławski
2 lipiec, 2016 17:37

Maja Włoszczowska pewnie zmierzała do mety na drugiej pozycji. Poza zasięgiem zawodniczki była duńska kolarka Annika Langvad. Przed ostatnim okrążeniem (do pokonania były pętla startowa o długości 2800 m i pięć kolejnych rund po 4100 m) Polka traciła do niej 48 sekund. Nad trzecią Sabiną Spitz z Niemiec Włoszczowska miała 24 sekundy przewagi. Niemka na ostatniej rundzie miała problem z rowerem i straciła szansę na medal. Już później gumę w rowerze złapała Polka, która musiała dobiec z rowerem do strefy, gdzie wymieniono jej koło.

Po powrocie na trasę była już czwarta, ale miała szansę na zajęcie trzeciego miejsca w wyścigu. Krążek przegrała w sprinterskim finiszu z  Kanadyjką Emilly Batty. Srebro wywalczyła Amerykanka Lea Davison. Na 18. pozycji zawody zakończyła druga Polka – Katarzyna Solus-Miśkowicz.