fOT. MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
GDYNIA 20.09.2015 GDYNIA ARENA TENIS DAVIS CUP POLSKA SLOWACJA POLAND SLOVAKIA MECZ MICHAL PRZYSIEZNY - NORBERT GOMBOS N/Z MICHAL PRZYSIEZNY 
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
fOT. MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
Pekao Szczecin Open: Porażki Przysiężnego i Ciasia
Dwóch Polaków startujących z "dzikimi kartami" – Michał Przysiężny i Paweł Ciaś - już na pierwszej rundzie zakończyło udział w turnieju gry pojedycznej challengera Pekao Szczecin Open. W singlu pozostał nam już tylko Jerzy Janowicz.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
13 wrzesień, 2016 10:04

Trudniejsze zadanie miał Ciaś. Zajmujący 490. miejsce w rankingu ATP zawodnik miał za przeciwnika rozstawionego z siódemką Alberta Montañésa. Hiszpan był w przeszłości w najlepszej trzydziestce świata. Wygrał sześć turniejów, a w Wielkim Szlemie dwukrotnie doszedł do 1/8 finału.

22-letni Polak świetnie rozpoczął pojedynek. W pierwszym secie zwyciężył 6-3. Drugiego przegrał dopiero po tie-breaku (3-7). W decydującej partii Hiszpan był już zdecydowanie lepszy, wygrywając 6-2. Ciaś zaprezentował się z dobrej strony, a mecz trwał ponad dwie godziny.

Rywalem Przysiężnego był o wiele mniej doświadczony Rosjanin Aleksiej Watutin. Tu jednak spotkała nas przykra niespodzianka. Polak wyraźnie nie radził sobie ze sklasyfikowanym na 318. miejscu w światowym rankingu rywalem. Nawiązał walkę tylko w pierwszej partii, którą przegrał 4-6. W drugiej wygrał tylko jednego gema.

Biało-czerwoni” zapisali natomiast na swoim koncie zwycięstwo w turnieju deblistów. Do ćwierćfinału awansowali Adrian Andrzejczuk i Mateusz Smolicki. Wygrali z hiszpańską-polską parą Marcel Granollers/Filip Ambroży 6-2, 6-4.

Mecz I rundy singla pomiędzy Janowiczem a Gruzinem Basilaszwilim planowany jest na wtorkowy wieczór. Rozpocznie się nie wcześniej niż o 19:00.