Fot. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
LIPTOVSKY MIKULAS, 14.05.2016
MISTRZOSTWA EUROPY W SLALOMIE KAJAKOWYM, EUROPEAN SENIOR CANOE SLALOM CHAMPIONSHIPS
N/Z. GRZEGORZ HEDWIG
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
Pełna reprezentacja kajakarska na Rio zatwierdzona
Jeszcze tylko decyzja Polskiego Komitetu Olimpijskiego i skład kajakarzy na igrzyska zostanie zamknięty. Na liście przygotowanej przez Polski Związek Kajakowy znajduje się 14 zawodników, którzy będą walczyli w 11 konkurencjach.
Jarosław Więcławski
30 czerwiec, 2016 15:02

Żadnych zmian nie dokonano wśród kajakarzy górskich. Między Polakami przeprowadzono wewnętrzne kwalifikacje, które wyeliminowały z wyjazdu do Rio wicemistrza świata sprzed roku, Mateusza Polaczyka. Miejsce w K1 wywalczył Maciej Okręglak. W slalomie w tej samej konkurencji powalczy także Natalia Pacierpnik, która w Londynie w 2012 roku zajęła 7. miejsce. Debiutować na igrzyskach oprócz Okręglaka będzie także Grzegorz Hedwig w C1. Bogate doświadczenie ma Marcin Pochwała. Po raz pierwszy wystartował w Atenach w 2004 roku, a od tamtej pory nie opuścił żadnej imprezy. Cztery lata temu wspólnie z debiutantem Piotrem Szczepańskim w C2 zajęli piątą pozycję. Teraz znów wystartują razem.

W sprintach największe nadzieje można wiązać z występem pań. W Londynie Marta Walczykiewicz w K1 na 200 metrów była piąta, w K4 na 500 metrów nawet czwarta. W Rio wystartuje w tych samych konkurencjach. W czwórce razem z nią wystartują Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (panie wystąpią w K2 na 500 metrów) oraz Edyta Dzieniszewska-Kierkla. Doświadczenia im nie brakuje. Z Pekinu Mikołajczyk z Anetą Konieczną przywiozły w K2 srebrny medal, a w Londynie już z Nają zdobyła brąz. W igrzyskach zadebiutuje z kolei Ewelina Wojnarowska, która wystartuje w K1 na 500 metrów.

Przed czterema laty w zawodach wystartował już Tomasz Kaczor. Teraz kanadyjkarz wystąpi w C1 na 1000 metrów. Doświadczenia nie brakuje duetowi z C2 na 2000 metrów, ale Michał Kudła i Mateusz Kamiński na igrzyskach będą debiutowali. Po raz pierwszy na tej imprezie w K1 na 200 metrów wystartuje także Paweł Kaczmarek. Panowie mają mniejsze szanse na medal niż panie, ale można liczyć na ich dobry wynik.

 

Skład reprezentacji na igrzyska:

slalom

kobiety

 • K1 – Natalia Pacierpnik (KKK Kraków)

mężczyźni

 • K1 – Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz)
 • C1 – Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz)
 • C2 – Marcin Pochwała, Piotr Szczepański (obaj KKK Kraków)

sprint

kobiety

 • K1 200 m – Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz)
 • K1 500 m – Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań)
 • K2 500 m – Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz)
 • K4 500 m – Walczykiewicz, Naja, Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów)

mężczyźni

 • K1 200 m – Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
 • C1 1000 m – Tomasz Kaczor (Warta Poznań)
 • C2 1000 m – Michał Kudła (Posnania), Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn)