FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
Wloclawek, Hala Mistrzow, 10.06.2016, Siatkowka kobiet, FIVB World Grand Prix, Reprezentacja Polski, Mecz Polska - Argentyna, Women Volleyball, Polish National Team, FIVB World Grand Prix, Game Polska - Argentyna 
NZ sawicka agata , tomsia berenika , efimienko zuzanna , 
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
Pierwszy z dwóch turniejów eliminacyjnych bez porażki
Bez porażki z Węgier wyjeżdżają polskie siatkarki. W trzecim spotkaniu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy nasze zawodniczki pokonały gospodynie 3:1.
Jarosław Więcławski
18 wrzesień, 2016 22:15
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Oba zespoły przed spotkaniem miały na koncie dwa zwycięstwa, co oznaczało bezpośredni pojedynek o pierwsze miejsce w grupie C. W pierwszym secie inicjatywa była po stronie Węgierek, które od początku miały przewagę. W końcówce Polkom udało się odrobić kilka punktów, ale przegrały 23:25.

Porażka tylko zmotywowała podopieczne Jacka Nawrockiego do lepszej gry. W kolejnym secie wygrały do 14, przez całą partię wyraźnie dominując na parkiecie. Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona spotkania. W niej przez długi okres toczyła się wyrównana walka. Dopiero w końcówce Polki uciekły rywalkom. Wygrały 25:20 i wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu. W ostatnim secie pozostało tylko postawić kropkę nad i. od początku nasze siatkarki miały wyraźną przewagę. Przed końcem partii zdążyły ją roztrwonić, ale końcówka znów należała do nich. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:22.

Kolejne spotkania eliminacyjne zostaną rozegrane w Bielsku-Białej w przyszły weekend, od 23 do 25 września. Polki prowadzą w grupie z dorobkiem dziewięciu punktu przed Węgierkami, które zgromadziły ich sześć. Dwa ma reprezentacja Estonii, która dziś pokonała Finlandię 3:2.