Fot. GKS Katowice
Piotr Gruszka [@GKSSiatkowka]
Fot. GKS Katowice
Piotr Gruszka wraca na ławkę trenerską w PlusLidze
Beniaminek siatkarskiej PlusLigi GKS Katowice poinformował, że nowym trenerem pierwszego zespołu będzie Piotr Gruszka. Były kapitan reprezentacji Polski w swojej karierze szkoleniowej pracował wcześnie jedynie w Bielsku-Białej.
Tomasz Kawczyński
8 lipiec, 2016 13:31
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Gruszka był trenerem BBTS-u w sezonie 2014/15. Zajął z nim wówczas 13. miejsce w ligowej tabeli.

Urodzony w 1977 roku siatkarz występował w kadrze narodowej od 1995 do 2011 roku. Zagrał w 450 spotkaniach jako atakujący lub przyjmujący. Zdobył wicemistrzostwo świata (2006) oraz złoty (2009) i brązowy medal mistrzostw Europy (2011). Siedem lat temu został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem czempionatu Starego Kontynentu. W 2003 roku wybrano go z kolei najlepszym atakującym ME.

Ma w dorobku trzy starty na Igrzyskach Olimpijskich. W Atlancie “Biało-czerwoni” nie wyszli z grupy, w Atenach i Pekinie zatrzymali na ćwierćfinale, przegrywając odpowiednio z Brazylią i Włochami.

Wśród klubów, których barwy reprezentował są BBTS Bielsko-Biała, AZS Częstochowa, Skra Bełchatów, Delecta Bydgoszcz i AZS Olsztyn. Za granicą występował we Włoszech, Francji i Turcji.

GKS Katowice zagra w PlusLidze dzięki czerwcowej decyzji o poszerzeniu rozgrywek. Łącznie w nadchodzącym sezonie wystąpi 16 klubów. Od dziś w ramach GKS Gieksa Katowice Spółka Akcyjna funkcjonuje sekcja męskiej siatkówki.

Beniaminek ze stolicy województwa śląskiego swoje domowe mecze będzie rozgrywać w legendarnym Spodku. W spotkaniu 1. kolejki zagra przy Korfantego 35 z Łuczniczką Bydgoszcz.