Fot. Paweł Skraba.
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
AMSTERDAM
LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA EUROPY W AMSTERDAMIE - DZIEN 4 (SESJA POPOLUDNIOWA)
N/Z PIOTR MALACHOWSKI
09/07/2016
MISTRZOSTWA EUROPY RIO AMSTERDAM IGRZYSKA PRZYGOTOWANIA IMPREZA SPORT LEKKOATLETYKA MEDALE
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba.
Piotr Małachowski wicemistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem!!!
Nasz dyskobol zajął drugie miejsce w olimpijskim konkursie w Rio de Janeiro. Polak prowadził od pierwszej kolejki. W ostatniej kolejce działy się jednak rzeczy niesamowite. Najpierw do walki włączył się niespodziewanie Estończyk Kupper, któremu kolejno odpowiadali najlepszymi swoimi próbami Niemcy - Jasiński i Christoph Harting. Niestety ten ostatni przerzucił naszego mistrza świata i Europy.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
13 sierpień, 2016 17:05

W pierwszej kolejce Piotr Małachowski osiągnął 67,32 m. W trzeciej kolejce jeszcze dołożył do tego rezultatu uzyskując 67,55.

Niespodzianką po trzech kolejkach był fakt odpadnięcia z rywalizacji Belga Philipa Milanova, wicemistrza świata z Pekinu, który zajął w olimpijskim konkursie 9. miejsce. Przed decydującą rozgrywką było jasne, że naszemu zawodnikowi są w stanie zagrozić Estończyk Gerd Kanter i Niemcy Christoph Harting oraz Daniel Jasiński.

W kolejnych seriach znakomitym rzutem popisał się Estończyk Martin Kupper, który w ostatniej kolejce rzucił 66,68 i wskoczył na drugie miejsce. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Daniela Jasińskiego, który uzyskał 67,05 i zepchnął z podium rodaka Christopha Hartinga.

Ten zafundował wszystkim bombę w ostatniej kolejce rzutem na odległość 68,37. Nasz reprezentant stanął znów pod ścianą postawiony przez brata Roberta Hartinga, z którym przegrywał już złote medale na najważniejszych imprezach. Szczęście było tak blisko, ale okazało się na Igrzyskach Olimpijskich popularny „Małach” może pokonać każdego… no chyba, że na drodze stanie gość o nazwisku Harting.