Fot. fivb.org
brylkujawiak
Fot. fivb.org
Polacy Akademickimi Mistrzami Świata w siatkówce plażowej
Do Rio jedzie mocna reprezentacja w siatkówce plażowej, ale nie próżnują także inni zawodnicy. Michał Bryl i Kacper Kujawiak zostali Akademickimi Mistrzami Świata.
Jarosław Więcławski
17 lipiec, 2016 20:47

Droga do złotego medalu w Estonii wiodła przez siedem zwycięstw. W fazie grupowej para nie przegrała seta, kolejno pokonując reprezentantów Japonii, Chin oraz Francji. W kolejnej rundzie rozstawieni z szóstką gracz wyeliminowali Niemców, choć przegrywali 0:1. Mniej problemów mieli w kolejnym starciu – Litwinów w ćwierćfinale ograli do 10 i 20. Najtrudniejsza przeprawa czekała ich w półfinale, gdzie czekali Austriacy Thomas Kunert i Christoph Dressler. Po przegranej do 17, Bryl i Kujawiak zrewanżowali się tym samym, by w tie-breaku wygrać do 15.

W finale mniej trudności sprawili Szwajcarzy Kisslingiem i Zandbergenem. Pierwszego seta Polacy wygrali do 20, ale w drugim przeciwnicy zdobyli tylko 12 punktów. Piętnaste miejsce w turnieju zajęli Maciej Kosiak i Maciej Rudol 15. miejsce, którzy po porażce w 1/8 z powodu kontuzji zrezygnowali z dalszej gry. W turnieju pań Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg zakończyły rywalizację na 12. pozycji, a Natalia Gruszczyńska i Agnieszka Adamek na 23.