Fot. Facebook Zofii Klepackiej.
klepacka2
Fot. Facebook Zofii Klepackiej.
Polacy doskonale zaczęli PŚ w Hyeres
Doskonale rozpoczęły się dla biało-czerwonych regaty we francuskim Hyeres. To jeden z najpoważniejszych sprawdzianów przed IO w Rio de Janeiro, a nasi wodniacy udowadniają, że należą do ścisłej światowej czołówki. Czekamy na kolejne dobre wieści z Lazurowego Wybrzeża.
Tomasz Więcławski
27 kwiecień, 2016 19:23
W kategoriach: Aktualności Żeglarstwo
Tagi:

Doskonałą formę zaprezentowały nasze panie w klasie RS:X. Po pierwszym dniu pływania w Hyeres Maja Dziarnowska jest na drugiej pozycji, a tuż za jej plecami plasują się nasza medalistka z Londynu Zofia Klepacka i Małgorzata Białecka, tegoroczna mistrzyni globu. Co szczególnie ważne, ta ostania udowadnia, że potrafi radzić sobie świetnie także w wietrznych warunkach. Takie mogą dominować w czasie Igrzysk w Rio de Janeiro, a wielu znawców żeglarstwa w nich właśnie upatruje największą trudność dla naszej reprezentantki podczas tych zawodów.

Jeszcze lepiej zaprezentował się młodzian w tej klasie Paweł Tarnowski, który po środowych wyścigach jest liderem. Piętnaście lat od niego starszy Przemysław Miarczyński, medalista z IO w Londynie, zajmuje czwartą lokatę. Łyżką dziegciu w beczce miodu niech będzie postawa Piotra Myszki. Nasz mistrz świata jest poza pierwszą dziesiątką. Plasuje się, jak na razie, na 13. pozycji.

Dobrze żeglują nasze reprezentantki w klasie 470, które również wybierają się do Rio. Są aktualnie na drugiej pozycji w niezwykle wyrównanej stawce. Irmina Mrózek-Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec są coraz poważniejszymi kandydatkami do walki o podium w sierpniowych regatach w Brazylii.

Uzupełniając wyniki Polaków w innych klasach trzeba wskazać, że Kacper Ziemiński w klasie Laser zajmuje 14. pozycję, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziejski płynący w zmaganiach 49er są 28. Na 26. pozycji w tej klasie są jak na razie Tomasz Januszewski i Jacek Nowak. Agata Barwińska w Laser Radial zajmuje identyczną pozycję co Przybytek i Kołodziejski.

Kolejne wyścigi w Hyeres już jutro.