Fot. MICHAŁ STAŃCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
29.12.2014 KATOWICE POLSKA ( POLAND ) SPODEK , PILKA RECZNA MEZCZYZN ( HANDBALL MEN'S ) 
MIEDZYPANSTWOWY TURNIEJ PILKI RECZNEJ - CHRISTMAS CUP 2014 ( INTERNATIONAL FRIENDLY GAME )

MECZ POLSKA - CZECHY ( GAME POLAND - CZECH REPUBLIC )

NZ SLAWOMIR SZMAL , MICHAL JURECKI , KAROL BIELECKI , HYMN NARODOWY PREZENTACJA ZESPOLOW 

FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MICHAŁ STAŃCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
Polacy w Rio – zapowiedź (7 sierpnia). Pierwsze mecze siatkarzy i szczypiornistów
W niedzielę do gry przystępują dwie polskie ekipy w grach zespołowych. Jako pierwsi na parkiet wybiegną siatkare, którzy zmierzą się z Egiptem. Później szczypiorniści zagrają przeciwko gospodarzom igrzysk. W wyścigu kolarskim liczymy na Katarzynę Niewiadomą. W wyścigu eliminacyjnym na 100 m grzbietem zobaczymy Radosława Kawęckiego.
Dyscyplinę wspiera:
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
7 sierpień, 2016 10:02

Siatkówka: Polska – Egipt – faza grupowa

Egipt nie powinien być wymagającym przeciwnikiem dla “Biało-czerwonych”, choć mając w pamięci porażkę z Australią sprzed czterech lat należy zachować czujność. Trener Antiga w wywiadach opowiadał, że wyjściową szóstkę ma już w głowie, dlatego zawodnicy nie powinni być zaskoczeni ostatecznym zestawieniem. Każdy stracony set będzie niespodzianką.

Piłka ręczna: Polska – Brazylia – faza grupowa

Podopiecznych Talanta Dujszebajewa na początek czeka starcie z gospodarzami. Nie są to potentaci w piłce ręcznej, ale przed własną publicznością będą podwójnie zmotywowani. Na igrzyska wracają po ośmiu latach przerwy, a na poprzednich czterech występach wygrali zaledwie trzy spotkania. Przy maksymalnej koncentracji nie powinno być większych problemów.

Strzelectwo: Klaudia Breś – pistolet pneumatyczny 10 m

W sobotę nasi strzelcy zaprezentowali się słabo. Może przełamie tę passę Klaudia Breś. Dla byłej mistrzyni Europy juniorek to debiut olimpijski. By wejść do finału musi znaleźć się w czołowej ósemce.

Kolarstwo szosowe: Katarzyna Niewiadoma, Małgorzata Jasińska, Anna Plichta – wyścig ze startu wspólnego

Po medalu Rafała Majki nasze apetyty na kolarskich trasach wzrosły. Liczymy przede wszystkim na Katarzynę Niewiadomą. 21-latka spisuje się w tym sezonie znakomicie. Ma już kilka zwycięstw, a niedawno pokazała się na kobiecym Giro d’Italia. Sprzyja jej trudna trasa, dlatego warto śledzić wyścig.

Pływanie: Alicja Tchórz – 100 m stylem grzbietowym, Kacper Majchrzak – 200 m stylem dowolnym, Radosław Kawęcki, Tomasz Polewka 100 m stylem grzbietowym, Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak, Jan Świtkowski, Paweł Korzeniowski – 4×100 m stylem dowolnym

Na starcie pojawi się Radosław Kawęcki. Dystans 100 metrów nie jest jego koronną konkurencją, ale powinien awansować do półfinału. Trudniej będzie drugiemu Polakowi. W doborowym towarzystwie popłynie Kacper Majchrzak. Jego bezpośredni rywale to m.in. Sebastiaan Verschuren, Sun Yang i Chad le Clos. Celem jest czołowa szesnastka. Jedyną Polką w niedzielę na pływalni będzie Alicja Tchórz. Pojawi się w drugim wyścigu eliminacyjnym. Na koniec zaprezentuje się sztafeta.

Jeździectwo: Paweł Spisak WKKW (ujeżdżenie)

Nasz jedyny jeździec na koniu Banderas rozpoczyna start w WKKW. Później czeka go jeszcze próba terenowa i konkurs skoków przez przeszkody.

Kajakarstwo górskie: Grzegorz Hedwig C-1 (eliminacje), Maciej Okręglak K-1 (eliminacje)

Obaj nasi kajakarze górscy wystąpią w pierwszych grupach. Półfinały i finały C-1 odbędą się 9, a w K-1 10 sierpnia.

Siatkówka plażowa: Monika Brzostek / Kinga Kołosińska – Lauren Fendrick / Brooke Sweat (faza grupowa), Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel – Wiaczesław Krasilnikow / Konstantin Siemienow (faza grupowa)

Dwie polskie pary rozpoczynają grę w grupie. Pierwsze dwa miejsca dają pewny awans do 1/8 finału. Ekipy z trzecich miejsc również nie tracą szans.

Gimnastyka sportowa: Katarzyna Jurkowska-Kowalska (kwalifikacje)

Polska jedynaczka w tej dyscyplinie poza wielobojem indywidualnym startuje również w skoku, oraz ćwiczeniach wolnych, na równoważni i poręczach. Na przyrządach do finału wchodzi osiem zawodniczek. W wieloboju kwalifikacją uzyskają 24 gimnastyczki.

Tenis: Jerzy Janowicz – Gilles Müller gra pojedyncza (I runda), Klaudia Jans-Ignacik / Paula Kania – Eugenie Bouchard / Gabriela Dabrowski gra podwójna (I runda)

Janowicz przystąpi do gry z reprezentantem Luksemburga około godz. 16:00 czasu polskiego. W przypadku awansu Polak zmierzy się Jo-Wilfriedem Tsongą. Nasz jedyny debel kobiecy czeka starcie z Kanadyjkami. W razie zwycięstwa potem będą prawdopodobnie czekać siostry Williams.

Tenis stołowy: Jakub Dyjas – Aleksandr Szibajew gra pojedyncza (II runda), Wang Zeng Yi – Bojan Tokić gra pojedyncza (II runda)

Dyjas wygrał już jeden mecz w Rio. Rozstawiony z numerem 18 Rosjanin to jednak trudniejszy przeciwnik niż Paragwajczyk Aguirre. Nagrodą za zwycięstwo będzie możliwość gry ze słynnym Timo Bollem. Wang dopiero zadebiutuje w Rio. Jest wyżej notowany od Słoweńca, a potem może zagrać z Portugalczykiem Tiago Apolonią.

Wioślarstwo: Anna Wierzbowska / Maria Wierzbowska – dwójka bez sternika (eliminacje), Weronika Deresz / Martyna Mikołajczak – dwójka podwójna wagi lekkiej (eliminacje), Artur Mikołajczewski / Miłosz Jankowski – dwójka podwójna wagi lekkiej (eliminacje).

Przed trzema polskimi osadami stoi zadanie bezpośredniego awansu do półfinału. Jeśli ta sztuka się nie udała pozostaną jeszcze repasaże. Lepiej jednak ich uniknąć i zachowywać siły na walkę o najlepszą szóstkę.