unitedworldwrestling.org
Dagestan
unitedworldwrestling.org
Polak przyłapany na dopingu! Nie poleci do Rio
Pochodzący z Dagestanu, a reprezentujący Polskę Magomedmurad Gadżijew został przyłapany na stosowaniu meldonium, w związku z czym jego kwalifikacja do Rio została anulowana.
Karol Żebrowski
11 maj, 2016 20:37
W kategoriach: Dyscypliny Zapasy

Mimo iż meldonium zostało wpisane na listę zakazanych środków na początku tego roku, to praktycznie co tydzień dowiadujemy się, że jest on dalej używany przez sportowców. W taki sposób wpadła m.in.: była numer 1 na świecie w tenisie – Maria Szarapowa.

Próbka zapaśnika dała pozytywny wynik po turnieju kwalifikacyjnym w serbskiej miejscowości Zrenjanin. To właśnie na tych zawodach Gadżijew zapewnił sobie awans do Rio, wygrywając w finale z Ukraińcem Andrijem Kwiatkowskim, który… również został przyłapany na stosowaniu tego samego środka. Oznacza to, że dwie olimpijskie kwalifikacje powędrują do Gruzina Zurabiego Iakobishvilego i Armena Devida Safaryana.

Gadżijew to tegoroczny złoty medalista z mistrzostw Europy w Rydze w kategorii 70 kg. Polskę reprezentuje od roku 2014, a wcześniej występował pod flagą rosyjską. Nasza federacja zamierza złożyć odwołanie od tej decyzji.