Fot. zprp.pl
seniorki
Fot. zprp.pl
Polki przegrały w finale ze Szwedkami
Biało-czerwone po raz pierwszy prowadzone przez Leszka Krowickiego w sobotę mierzyły się w finale turnieju towarzyskiego w Zielonej Górze z reprezentacją Szwecji. Spotkanie z gospodyniami grudniowych Mistrzostw Europy przegrały 27:31.
Jarosław Więcławski
8 październik, 2016 18:21

Polki spotkanie przegrały głównie przez słabą postawę w pierwszej połowie. Reprezentacje walczyły cios za cios, ale tylko do pewnego momentu. Później rywalki osiągnęły sporą przewagę. Po 30 minutach nasze szczypiornistki przegrywały 14:20. Polkom udało się wyjść na prostą na początku drugiej połowie. Pogoń za Szwedkami nie należała do najłatwiejszych, ale udało się doprowadzić do stanu 24:25. Rywalki na więcej nie pozwoliły. Ostatecznie wygrały czterema punktami. Druga połowa, wygrana przez Polki 13:9, pokazała jednak mocne strony naszej reprezentacji.

W piątek Krowicki zadebiutował w roli szkoleniowca reprezentacji szczypiornistek. W pierwszym spotkaniu pokonał Słowaczki 28:18. Przegrane dziś nieskutecznie walczyły o trzecie miejsce w turnieju. Przegrały jednym punktem z Islandkami.

 

Polska – Szwecja 27:31

Polska: Kordowiecka, Płaczek, Gawlik – Grzyb 4, Kudłacz-Gloc 7 (3), Achruk 2, Gęga 1 (1), Szczecina, Królikowska, Drabik 3, Andrzejewska 1, Wojtas 1, Janiszewska 3, Zawistowska, Kobylińska 5, Zimny, Galińska, Nosek.

Szwecja: Idehn, Thoern – Tegstedt, Stromberg, Blohm 5, Sand, Gustin 1, Westberg 1, Gullden 7 (6), Blomstrand 2, Jacobsen 1, Oden 1, Alm 5 (1), Mellegard 7, Roberts.