Foto Rafal Oleksiewicz / Pressfocus
Foto Rafal Oleksiewicz / Pressfocus
Polscy szczypiorniści wygrywają ostatni mecz przed Rio
W kieleckiej Hali Legionów szczypiorniści reprezentacji Polski pokonali po raz drugi Motor Zaporoże 36:26 (18:13). Dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa był to ostatni test w Polsce przed inauguracyjnym spotkaniem z Brazylią na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
31 lipiec, 2016 10:12

Pierwsze spotkanie z mistrzem Ukrainy odbyło się w czwartek. Co ciekawe, zakończyło się takim samym rezultatem, co niedzielna potyczka. Więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać tutaj.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy wyników widniał rezultat 9:9. Zawodnicy Motoru grali bardzo ostro co skutkowało wieloma karami dwuminutowymi. Grający w przewadze jednego gracza Polacy mieli ułatwione zadanie i na przerwę schodzili z przewagą pięciu bramek.

W drugiej połowie biało-czerwoni konsekwentnie powiększali przewagę. Imponować mogła przede wszystkim gra w ofensywie. Pod koniec meczu urazu nabawił się Krzysztof Lijewski, jednak prawdopodobnie nie przeszkodzi on w przygotowaniach do Igrzysk i „Lijek” znajdzie się na pokładzie samolotu do Brazylii.

Polska – Motor Zaporoże 36:26 (18:13)
Polska: Szmal, Wyszomirski – Lijewski , Jachlewski , Krajewski , Bielecki , Wiśniewski , B. Jurecki , M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak , Daszek , Kus , Gierak, Szyba , Chrapkowski. Kary 2 min.
Motor: Kirejew, Komok –  Żukow , Kubatko, Malasinkas, Szewieliew, Denisow, Kozakiewicz, Kalarasz, Żuk, Doncow, Soroka, Burka, Celiszczew, Szelmenko, Puchowski. Kary 12 min.