Fot. ZPRP/Marcin Rosengarten
szczypiorniści_1
Fot. ZPRP/Marcin Rosengarten
Polscy szczypiorniści wygrywają ostatni sparing przed igrzyskami
Zwycięstwem 38-30 nad Tunezją podopieczni Tałanta Dujszebajewa zakończyli przygotowania do olimpijskiego występu. Mecz odbył się przy drzwiach zamkniętych, bez udziału kamer i widzów.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
4 sierpień, 2016 15:47

Spotkanie miało charakter nieoficjalny i wybitnie szkoleniowy. Nikt nie prowadził protokołu, brak również statystyk strzeleckich Polaków. Wiadomo natomiast, że po stronie rywali najskuteczniejszy byli Marouan Chouiref oraz Mohamed Soussi. Tunezyjczycy również zagrają na igrzyskach, tyle że w grupie A.

Pomeczową wypowiedź trenera „Biało-czerwonych” cytuje oficjalny serwis Związku Piłki Ręcznej Polsce: – Dziękujemy rywalom za możliwość rozegrania tego meczu. Nasza gra wyglądała lepiej niż we wcześniejszych sparingach i o to chodzi. Z każdym treningiem, meczem widać progres. Potrzebujemy jednak jeszcze więcej czasu, aby dojść do optymalnej formy. Przed nami jeszcze trzy treningi i chcemy ten czas maksymalnie wykorzystać

W czwartek o godz. 16:00 rozpoczyna się premierowy trening Polaków w głównej hali przygotowanej na turniej szczypiornistów – Future Arenie. Zajęcia potrwają około 50 minut.

Do pierwszego spotkania naszych zawodników na igrzyskach pozostały jeszcze trzy dni. W niedzielę o godz. 16:40 czasu miejscowego (21:40 w Polsce) zmierzą się z gospodarzami igrzysk.