FOT. PRZEMEK GABKA / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
Lublin 29 15.05.2016
Pilka reczna kobiet. PGNiG Superliga. final play off MKS Selgros Lublin - Pogon Baltica Szczecin
Handball women. PGNiG Superliga. finals play off MKS Selgros Lublin - Pogon Baltica Szczecin
NZ Joanna Drabik
FOT. PRZEMEK GABKA / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. PRZEMEK GABKA / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
Polska bez swojego reprezentanta w Lidze Mistrzyń piłkarek ręcznych
W męskiej Lidze Mistrzów w piłce ręcznej będą w tym sezonie występować Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock. Gorzej przedstawia się sytuacja w kobiecym szczypiorniaku. Mistrzynie Polski, zawodniczki MKS Selgrosu Lublin, nie poradziły sobie w turnieju kwalifikacyjnym w Lublanie.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
12 wrzesień, 2016 11:18

Lublinianki od kilku lat regularnie meldowały się w fazie grupowej LM. W poprzednim sezonie zaprezentowały się bardzo słabo, przegrywając wszystkie sześć meczów. Szybko odpadły również z PZP.

W stolicy Słowenii rywalkami podopiecznych Sabiny Włodek były gospodynie z RK Krim oraz mistrzynie Włoch (Indeco Conversano) i Słowacji (Iuventa Michalovce).

Już pierwszy dzień turnieju przyniósł Polkom olbrzymie rozczarowanie. Obserwatorzy szybko określili mecz z Conversano jako najczarniejszy dzień żeńskiej piłki ręcznej nad Wisłą od ośmiu lat. MKS Selgros od początku nie mógł sobie poradzić z Włoszkami. Do przerwy przegrywał 12-14. Mimo nerwowej gry w drugiej odsłonie lublinianki prowadziły nawet dwoma bramkami. Końcówka wyraźnie im nie poszła. Trafienie Arasay Durran dało rywalkom sensacyjną wygraną 28-27.

Naszej ekipie pozostała walka o 3. miejsce. Stawką była gra w III rundzie Pucharu EHF. MKS Selgros pokonał 33-21 mistrzynie Słowacji. Marne było to jednak pocieszenie dla kibiców piłki ręcznej.

Turniej wygrał Krim Lublana, który w finale rozbił Conversano 37-16.