Fot. smiarowski / newspix.pl
majaw
Fot. smiarowski / newspix.pl
Polska kadra na Rio zatwierdzona!
Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład reprezentacji Polski na sierpniowe Igrzyska w Rio De Janeiro.
Karol Żebrowski
14 Lipiec, 2016 15:29

W Brazylii nasz kraj będzie reprezentowany przez czterysta czterdzieści cztery osoby. Dwustu trzydziestu ośmiu to zawodnicy, sto dziewięćdziesięciu ośmiu członków sztabu szkoleniowego lub komitetu olimpijskiego, a także ośmiu zawodników rezerwowych.

Polska kadra na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro

Badminton
– Adam Cwalina
– Adrian Dziółko
– Robert Mateusiak
– Przemysław Wacha
– Nadieżda Zięba

Boks
– Tomasz Jabłoński (75kg)
– Igor Jakubowski (91kg)

Gimnastyka Sportowa
– Katarzyna Jurkowska-Kowalska

Jeździectwo
– Paweł Spisak (koń „Banderas”)

Judo
– Katarzyna Kłys (70 kg)
– Arleta Podolak (57kg)
– Daria Pogorzelec (78kg)
– Maciej Sarnacki (+100kg)

Kajakarstwo
SLALOM
– Grzegorz Hedwig
– Maciej Okręglak
– Natalia Pacierpnik
– Marcin Pochwała
– Piotr Szczepański

SPRINT
– Edyta Dzieniszewska-Kierkla
– Beata Mikołajczyk
– Karolina Naja
– Marta Walczykiewicz
– Ewelina Wojnarowska
– Paweł Kaczmarek
– Tomasz Kaczor
– Mateusz Kamiński
– Michał Kudła

Kolarstwo
SZOSOWE
– Małgorzata Jasińska
– Katarzyna Niewiadoma
– Anna Plichta
– Maciej Bodnar
– Michał Gołaś
– Michał Kwiatkowski
– Rafał Majka

TOROWE
– Edyta Jasińska
– Natalia Rutkowska
– Justyna Kaczkowska
– Daria Pikulik
– Małgorzata Wojtyra
– Krzysztof Maksel
– Rafał Sarnecki
– Damian Zieliński
– Kamil Kuczyński (zawodnik rezerwowy)
– Katarzyna Pawłowska (zawodniczka rezerwowa)

MTB
– Katarzyna Solus-Miśkowicz
– Maja Włoszczowska

Lekkoatletyka
– Emilia Ankiewicz
– Maria Andrejczyk
– Rafał Augustyn
– Iga Baumgart
– Sylwester Bednarek
– Adrian Błocki
– Konrad Bukowiecki
– Paulina Buziak
– Angelika Cichocka
– Damian Czykier
– Martyna Dąbrowska
– Patryk Dobek
– Agnieszka Dygacz
– Sofia Ennaoui
– Paweł Fajdek
– Rafał Fedaczyński
– Joanna Fiodorow
– Agata Forkasiewicz
– Żaneta Glanc
– Łukasz Grzeszczuk
– Paulina Guba
– Michał Haratyk
– Karol Hoffman
– Małgorzata Hołub
– Anna Jagaciak-Michalska
– Jakub Jelonek
– Joanna Jóźwik
– Anna Kiełbasińska
– Karolina Kołeczek
– Klaudia Konopko
– Malwina Kopron
– Matylda Kowal
– Katarzyna Kowalska
– Artur Kozłowski
– Kacper Kozłowski
– Łukasz Krawczuk
– Marcin Krukowski
– Jakub Krzewina
– Adam Kszczot
– Iwona Lewandowska
– Marcin Lewandowski
– Kamila Lićwinko
– Joanna Linkiewicz
– Piotr Lisek
– Tomasz Majewski
– Piotr Małachowski
– Wojciech Nowicki
– Rafał Omelko
– Michał Pietrzak
– Marika Popowicz-Drapała
– Ewelina Ptak
– Yared Shegumo
– Robert Sobera
– Katarzyna Sokólska
– Monika Stefanowicz
– Ewa Swoboda
– Henryk Szost
– Agnieszka Szwarnóg
– Justyna Święty
– Wojciech Theiner
– Karolina Tymińska
– Robert Urbanek
– Danuta Urbanik
– Paweł Wiesiołek
– Anita Włodarczyk
– Paweł Wojciechowski
– Patrycja Wyciszkiewicz
– Karol Zalewski
– Krystian Zalewski

Łucznictwo
– Karolina Lipiarska-Pałka

Pięciobój nowoczesny
– Anna Maliszewska
– Oktawia Nowacka
– Szymon Staśkiewicz

Piłka siatkowa plażowa
– Monika Brzostek
– Kinga Kołosińska
– Grzegorz Fijałek
– Mariusz Prudel
– Piotr Kantor
– Bartosz Łosiak

Pływanie
– Katarzyna Baranowska
– Konrad Czerniak
– Anna Dowgiert
– Paweł Juraszek
– Radosław Kawęcki
– Kacper Klich
– Paweł Korzeniowski
– Kacper Majchrzak
– Tomasz Polewka
– Mateusz Sawrymowicz
– Marcin Stolarski
– Diana Sokołowska
– Jan Świtkowski
– Alicja Tchórz
– Aleksandra Urbańczyk
– Paweł Werner
– Katarzyna Wilk
– Wojciech Wojdak
– Filip Wypych
– Filip Zaborowski
– Joanna Zachoszcz

Podnoszenie ciężarów
– Bartłomiej Bonk (105kg)
– Arkadiusz Michalski (105kg)
– Adrian Zieliński (94kg)
– Tomasz Zieliński (94kg)
– Patrycja Piechowiak (69kg)

Strzelectwo sportowe
– Sylwia Bogacka
– Klaudia Breś
– Piotr Daniluk
– Aleksandra Jarmolińska
– Agnieszka Nagay

Szermierka
– Hanna Łyczbińska
– Bogna Jóźwiak
– Małgorzata Kozaczuk
– Aleksandra Socha
– Marta Puda (zawodniczka rezerwowa)

Taekwondo
– Piotr Paziński (80kg)
– Karol Robak (68kg)

Tenis ziemny
– Agnieszka Radwańska
– Jerzy Janowicz
– Łukasz Kubot
– Marcin Matkowski

Tenis stołowy
– Katarzyna Grzybowska-Franc
– Qian Li
– Natalia Partyka
– Kinga Stefańska (zawodniczka rezerwowa)
– Jakub Dyjas
– Daniel Górak
– Zengyi Wang
– Patryk Zatówka (zawodnik rezerwowy)

Triathlon
– Agnieszka Jerzyk

Wioślarstwo
– Krystian Aranowski
– Mateusz Biskup
– Marcin Brzeziński
– Mikołaj Burda
– Wiktor Chabel
– Monika Ciaciuch
– Weronika Deresz
– Joanna Dorociak
– Robert Fuchs
– Magdalena Fularczyk-Kozłowska
– Miłosz Jankowski
– Piotr Juszczak
– Agnieszka Kobus
– Joanna Leszczyńska
– Natalia Madaj
– Artur Mikołajczewski
– Dariusz Radosz
– Zbigniew Schodowski
– Maria Springwald
– Michał Szpakowski
– Daniel Trojanowski
– Natan Węgrzycki-Szymczyk
– Anna Wierzbowska
– Maria Wierzbowska
– Mateusz Wilangowski
– Mirosław Ziętarski
– Sylwia Lewandowska (zawodniczka rezerwowa)
– Dawid Grabowski (zawodnik rezerwowy)

Zapasy
– Katarzyna Krawczyk (53kg)
– Iwona Matkowska (48kg)
– Monika Michalik (63kg)
– Agnieszka Wieszczek-Kordus (69kg)
– Radosław Baran (97kg)
– Robert Baran (125kg)
– Zbigniew Baranowski (86kg)
– Magomedmurad Gadzhiev (65kg)

Żeglarstwo
– Małgorzata Białecka
– Irmina Mrózek-Gliszczyńska
– Paweł Kołodziński
– Piotr Myszka
– Łukasz Przybytek
– Agnieszka Skrzypulec
– Kacper Ziemiński

Skład kadry siatkarzy i piłkarzy ręcznych zostaną ogłoszone przez trenerów Tałanta Dujszebajewa oraz Stephana Antige.