Fot. Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
AMSTERDAM
LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA EUROPY W AMSTERDAMIE - DZIEN 3 (SESJA POPOLUDNIOWA)
N/Z ANITA WLODARCZYK
08/07/2016
MISTRZOSTWA EUROPY RIO AMSTERDAM IGRZYSKA PRZYGOTOWANIA IMPREZA SPORT LEKKOATLETYKA MEDALE
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba
Pomóżmy Anicie Włodarczyk zostać lekkoatletką sierpnia w Europie
Anita Włodarczyk – mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata - walczy o tytuł europejskiej lekkoatletki sierpnia. Na naszą zawodniczkę można głosować w mediach społecznościowych związanych z European Athletics do 8 września do południa (Facebook, Twitter).
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
6 wrzesień, 2016 10:14

Nagroda jest przyznawana przez europejską federację regularnie co miesiąc od 2007 roku. W tym roku lekkoatletami stycznia zostali Konrad Bukowiecki i Ewa Swoboda. Włodarczyk była już natomiast nominowana w czerwcu, podobnie jak Kamila Lićwinko i Paweł Fajdek. W swojej karierze zdobyła to wyróżnienie tylko sześć lat wcześniej.

Sierpień był dla naszej młociarki pasmem nieustannych sukcesów. W Rio de Janeiro nie tylko po raz drugi stanęła na podium Igrzysk Olimpijskich, ale również znakomitym wynikiem 82.29 pobiła własny rekord świata.

Swój najlepszy rezultat poprawiła 31 sierpnia podczas 7. Memoriału Kamili Skolimowskiej na PGE Narodowym. Rzuciła 82.98.

Kontrkandydatkami Polki są inne złote medalistki z Rio – Ekaterini Stefanidi (skok o tyczce), Nafissatou Thiam (siedmiobój), Ruth Beitia (skok wzwyż) oraz Sandra Perković (rzut dyskiem).

Wśród mężczyzn nominacje otrzymali Christoph Harting, Kévin Mayer, Matej Tóth, Mo Farah i Thomas Röhler.