pogonbaltica.pl
pogonbaltica_pl
pogonbaltica.pl
Finalistki PGNiG Superligi kobiet wyłonione
W dniu dzisiejszym poznaliśmy drugiego finalistę PGNiG Superligi kobiet. Do szczypiornistek MKS Selgros Lublin, które zapewniły sobie awans już 30 kwietnia, dołączyła drużyna Pogoni Szczecin.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
4 maj, 2016 23:49
W kategoriach: Piłka ręczna

Lublinianki bardzo szybko, bo już w trzech spotkaniach, rozstrzygnęły losy półfinałowej rywalizacji przeciwko Startowi Elbląg. Zdecydowanie bardziej zacięta była druga batalia o wejście do finału, gdzie mierzyły się ze sobą piłkarki ręczne Pogoni Szczecin i Vistalu Gdynia.

Spotkania obu drużyn były zacięte, a zarówno Pogoń jak i Vistal potrafiły wygrać goszcząc w hali przeciwniczek. Dzięki lepszej pozycji po fazie zasadniczej, decydujący – piąty mecz, odbył się w Szczecinie. Mimo przewagi parkietu, to szczypiornistki z Gdynii lepiej weszły w spotkanie, zdobywając pierwsze dwie bramki. Gospodynie szybko się obudziły i odrobiły straty, a później oglądaliśmy na parkiecie niesamowitą walkę – gol za gol, obrona za obronę, niecelny rzut za niecelny. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniało 12:12.

Początek drugiej połowy był równie zacięty jak cała pierwsza część meczu. Dopiero przy wyniku 17:17, cztery bramki z rzędu udało się zdobyć gospodyniom. Ten fragment spotkania zadecydował o ostatecznym zwycięstwie Pogoni, która już do końca meczu nie pozwoliła się zbliżyć rywalkom i ostatecznie zwyciężyła 24:21, co dało szczypiornistkom ze Szczecina przepustkę do wielkiego finału PGNiG Superligi kobiet.