Fot. fivb.org
fijałek2
Fot. fivb.org
Premierowe zwycięstwa Polaków w FIVB World Tour Finals w siatkówce plażowej
Podczas rozgrywanych w Toronto Finałów cyklu World Tour w siatkówce plażowej zwycięstwa zanotowały oba polskie duety – Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel oraz Piotr Kantos/Bartosz Łosiak.
Tomasz Kawczyński
16 wrzesień, 2016 14:09

Fijałek i Prudel w drugim spotkaniu grupowym pokonali Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2-0 (14, 24). Polacy mieli problemy jedynie w drugim secie. Rywale dobrze radzili sobie wówczas na zagrywce, poprawili grę w bloku. W pojedynku na przewagi więcej zimnej krwi zachowali jednak “Biało-czerwoni”.

Ćwierćfinaliści igrzysk w Londynie wcześniej ulegli mistrzom Europy Aleksandrsowi Samoilovsowi oraz Jānisowi Šmēdiņšowi. Od wyniku starcia Łotyszy z Holendrami zależy miejsce Polaków na koniec zmagań grupowych.

Kantor z Łosiakiem dopiero zainaugurowali występ w Swatch FIVB World Tour Finals. W grupie C pokonali Phila Dalhaussera oraz Nicholasa Lucenę ze Stanów Zjednoczonych 2-0 (10, 15). Mecz trwał zaledwie 27 minut, a dominacja naszych zawodników nawet przez moment nie podlegała dyskusji.

Amerykanie wcześniej wygrali z parą Binstock/Schachter. Z Kanadyjczykami zagrają teraz Kantor i Łosiak.

W turnieju występuje 12 duetów. Zwycięzcy czterech grup automatycznie przejdą do ćwierćfinałów. Duety z drugich i trzecich lokat zagrają w dodatkowych barażach. Jako pierwsi dwa spotkania grupowe wygrali John Hyden oraz Tri Bourne (USA).