Fot. Facebook/Łukasz Kubot
facebook Łukasza Kubota_pavel_lebeda
Fot. Facebook/Łukasz Kubot
Puchar Davisa 2017: Polska zagra z Bośnią i Hercegowiną
W Londynie rozlosowano drabinkę przyszłorocznych rozgrywek o Puchar Davisa. Polska po spadku z Grupy Światowej znalazła się w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej. W spotkaniu pierwszej rundy jej przeciwnikiem będzie Bośnia i Hercegowina.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
22 wrzesień, 2016 17:32

Mecze odbędą się w dniach 3-5 lutego. “Biało-czerwoni”, którzy nie byli rozstawieni podczas losowania, zagrają na wyjeździe. Bardzo możliwe, że areną zmagań będzie Zenica. W przypadku zwycięstwa ich kolejnym rywalem będzie ekipa Holandii.

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy spadli z Grupy Światowej po barażowej przegranej z Niemcami (2-3). Wcześniej ulegli w takim samym stosunku Argentynie.

Z Bośniakami jeszcze nie rywalizowaliśmy w Pucharze Davisa. W edycji 2016 awansowali oni z Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej. Pokonali kolejno Tunezję (3-1), Turcję (3-1) oraz Litwę (5-0).

Ich najwyżej sklasyfikowanym tenisistą w rankingu ATP jest aktualnie 24-letni Damir Džumhur (74. pozycja), który w tym roku grał w II rundach Australian Open, Wimbledonu oraz US Open. Mirza Bašić jest 161., Aldin Šetkić 215., a Tomislav Brkić 406.

Znamy również pary w Grupie Światowej 2017. Finaliści obecnej edycji – Argentyna i Chorwacja – zmierzą się odpowiednio z Włochami i Hiszpanią. W pozostałych spotkaniach będą rywalizować Belgia z Niemcami, Czechy z Australią, Szwajcaria ze Stanami Zjednoczonymi, Japonia z Francją, Kanada z Wielką Brytanią oraz Rosja z Serbią.