pzkaj.pl
kaj_bp
pzkaj.pl
Puchar Świata: Dziewiąte miejsce Pochwały i Szczepańskiego
We francuskim Pau odbyły się kolejne zawody w kajakarstwie górskim z cyklu Pucharu Świata. W kategorii C2 na dziewiątym miejscu uplasowała się para Piotr Szczepański i Marcin Pochwała.
Karol Żebrowski
19 czerwiec, 2016 22:30

Wśród czterdziestu kajakarzy, którzy dostali się do półfinału, były trzy polskie pary. Oprócz Pochwały i Szczepańskiego we Francji wystartowali bracia Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch.

Niestety, w finałowej dziesiątce pozostali tylko Pochwała i Szczepański. Wiercioch i Majerczak zajęli w półfinale czternastą pozycje z sześcioma punktami karnymi, zaś Brzezińscy uplasowali się dwie pozycje niżej, na co znaczny wpływ miało aż osiem karnych punktów.

Do decydującego przejazdu Piotr i Marcin awansowali z piątym czasem. Finałowy występ nie był jednak już tak udany i ostatecznie Polacy zajęli dziewiąte miejsce (119.78 i cztery karne punkty).

Słabiej spisali się nasi reprezentanci w innych kategoriach. W K1 mężczyzn dopiero 20. miejsce zajął Dariusz Popiela, który spadł w klasyfikacji generalnej na trzeciej pozycji. Tą samą lokatę w C1 zajął Grzegorz Hedwig. W eliminacjach odpadły wszystkie Polki w K1. Najwyżej, na 24. miejscu, sklasyfikowano Klaudię Zwolińską.