Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
PEKIN, STADION OLIMPIJSKI
DZIEN SZOSTY (CZWARTEK) MISTRZOSTW SWIATA - SESJA POPOLUDNIOWA - FINAL RZUTU MLOTEM KOBIET
N/Z ANITA WLODARCZYK
27/08/2015
LEKKOATLETYKA PEKIN MISTRZOSTWA SWIATA LEKKA STADION ZAWODY
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Paweł Skraba
PZLA ogłosił kadrę na Amstedam
Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił 73 zawodników do rozpoczynających się 6 lipca mistrzostw Europy w Amsterdamie.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
27 Czerwiec, 2016 18:30

Wśród powołanych 33 kobiet i 40 mężczyzn nie zabrakło zdecydowanych faworytów do medali, takich jak Anita Włodarczyk czy Adam Kszczot.

23. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbywać się będą na Stadionie Olimpijskim do 10 lipca. Jest to ostatnia szansa na wywalczenie przez lekkoatletów wyników lepszych od wskaźników PZLA na Igrzyska w Rio de Janeiro.

 

Kobiety

100 m, 4×100 m

Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

200 m, 4×100 m

Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław)

Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot)

Klaudia Konopko (UKS 19 Bojary Białystok)

400 m, 4×400 m

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)

Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań)

800 m

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)

800 m, 1500 m

Angelika Cichocka (SKLA Sopot)

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin)

1500 m

Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola)

5000 m

Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) *

100 m ppł

Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz)

400 m ppł

Emilia Ankiewicz (AZS AWF Warszawa)

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)

Tina Matusińska (UKS Chromik Mysłowice)

3000 m z przeszkodami

Matylda Kowal (CWKS Resovia)

półmaraton

Agnieszka Mierzejewska (MKS MOS Płomień Sosnowiec)

Dominika Napieraj (AZS AWF Wrocław)

trójskok

Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań)

skok o tyczce

Justyna Śmietanka (AZS AWF Warszawa)

pchnięcie kulą

Paulina Guba (OKS Start Otwock)

rzut oszczepem

Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki)

Marcelina Witek (SKLA Sopot)

rzut młotem

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)

Malwina Kopron  (OŚ AZS Poznań)

Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)

siedmiobój

Karolina Tymińska (SKLA Sopot)

4×100 m

Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok)

Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)

Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)

4×400 m

Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok)

Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)

 

Mężczyźni

100 m, 4×100 m

Remigiusz Olszewski (KS Gwardia Piła)

Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia)

200 m, 4×100 m

Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)

400 m, 4×400 m

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)

Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław)

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

800 m

Adam Kszczot (RKS Łódź)

800 m, 1500 m

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

110 m ppł

Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) *

Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)

Artur Noga (SKLA Sopot) *

400 m ppł

Patryk Adamczyk (RLTL ZTE Radom)

Robert Bryliński (OŚ AZS Poznań)

Jakub Smoliński (RLTL ZTE Radom)

3000 m z przeszkodami

Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

półmaraton

Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecin)

Szymon Kulka (ULKS Lipinki)

trójskok

Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki)

Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) *

skok wzwyż

Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

skok o tyczce

Piotr Lisek (OSOT Szczecin)

Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)

Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

pchnięcie kulą

Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)

Michał Haratyk (AZS AWF Kraków)

rzut dyskiem

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)

Bartłomiej Stój (KKS Victoria Stalowa Wola)

Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)

rzut oszczepem

Marcin Krukowski (KS Warszawianka)

Łukasz Grzeszczuk (KS Warszawianka)

Kacper Oleszczuk (KS Polonia Pasłęk)

rzut młotem

Paweł Fajdek (KS Agros Zamość)

Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok)

dziesięciobój

Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka)

4×100 m

Krzysztof Grześkowiak (OŚ AZS Poznań)

Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań)

Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno)

4×400 m

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice)

Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz)

 

Oznaczeni gwiazdką są zobowiązani do potwierdzenia minimum do 30 czerwca.