ABACA/NEWSPIX.PL
ROME, ITALY - MAY 12: Serena Williams of the United States in action during her match against Christina Mchale of the United States on Day Five of The Internazionali BNL d'Italia on May 12, 2016 in Rome, Italy. Claudio Pasquazi / Anadolu Agency 
RZYM TENIS
FOT. ABACA/NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
ABACA/NEWSPIX.PL
Rankingi ATP i WTA: Bez zmian w pierwszej dziesiątce
Jak co poniedziałek Międzynarodowe Federacje Męskiego (ATP) i Damskiego (WTA) Tenisa opublikowały aktualne rankingi światowe. W czołówce nie doszło do zmian.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
18 lipiec, 2016 14:35
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Liderami zestawień pozostali Novak Djoković oraz Serena Williams. Za ich plecami, w czołowej dziesiątce, nie zanotowano przetasowań. Z polskich zawodników najwyżej sklasyfikowaną jest oczywiście Agnieszka Radwańska. „Isia” pozostała na czwartej pozycji. Oprócz wspomnianej Williams wyprzedzają ją jeszcze Angelique Kerber i Garbine Muguruza.

Nieznaczny awans zanotowała zaś Magda Linette. Tenisistka z Poznania przesunęła się o dwa „oczka” w górę i obecnie jest sklasyfikowana na 87 pozycji. Pozostałe Polki mieszczące się w TOP200 – Urszula Radwańska i Paula Kania, plasują się odpowiednio na 156 (awans ze 164 miejsca) i 196 pozycji (spadek ze 186 miejsca).

Zdecydowanie mniejsze powody zadowolenia daje nam ranking męski. Wśród dwustu najlepszych zawodników świata znajdziemy tylko jednego Polaka. Jerzy Janowicz, który obecnie przygotowuje się do Igrzysk w Rio De Janeiro, zajmuje 149 miejsce (spadek ze 146).