Fot. Redakcja.
PSZ_3649
Fot. Redakcja.
Relacja z drugiego dnia MP w LA w Bydgoszczy
Pogoda w sobotę nie rozpieszczała zawodników startujących na stadionie Zawiszy. Nie przeszkodziło to jednak wielu zawodnikom w osiągnięciu znakomitych wyników. Na czele światowych tabel umocnił się Paweł Fajdek, który znów był bezkonkurencyjny w rzucie młotem. Złoto na dystansie jednego okrążenia zdobyli Justyna Święty i Rafał Omelko. Rywalizację skoczków wzwyż wygrał Sylwester Bednarek.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
26 czerwiec, 2016 15:34

Nasz podwójny mistrz świata w rzucie młotem w najlepszej próbie osiągnął 81,87. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajął Wojciech Nowicki (77,09), a trzeci był Arkadiusz Rogowski (70,87). Zwycięzca ustanowił nowy rekord mistrzostw Polski, który należał wcześniej do Szymona Ziółkowskiego (81,34). Ponadto był to najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

Po znakomitych wynikach w eliminacjach ostrzyliśmy sobie zęby na dobry występ naszych biegaczek na 400 metrów. Nawet mokra bieżnia nie powstrzymała ich coraz lepszej dyspozycji. Wygrała Justyna Święty, bijąc jednocześnie rekord życiowy. Członkini nasze sztafety wpadła na metę ze znakomitym rezultatem 51,66. Magiczną granicę 52 sekund złamała też Małgorzata Hołub uzyskując 51,92  – drugi raz osiągając wynik uprawniający do indywidualnego startu w Rio de Janeiro. Na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Wyciszkiewicz z rezultatem 52,26.

– Jestem trochę opóźniona w przygotowaniach z powodu wielomiesięcznej kontuzji – mówiła na mecie wyraźnie zadowolona Wyciszkiewicz. – Cieszę się z minimum na ME. Mam nadzieję, że wystartuje tam indywidualnie, a jak  pogoda dopisze, to powinnam złamać tam 52 sekundy.

Swoją dominację na tym dystansie w tym roku w kraju potwierdził Rafał Omelko, który wygrał z dużą przewagą i dobrym rezultatem 45,57. Minimum na ME mają też kolejni medaliści. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Krawczuk (46.01), a trzeci Jakub Krzewina (46.08). Po ubiegłorocznym słabszym sezonie na otwartym stadionie „lisowczycy” w sezonie olimpijskim prezentują się coraz lepiej. Dość powiedzieć, że czasy lepsze od minimum uprawniającego do startu w Amsterdamie osiągnęło już sześciu naszych sprinterów. Walka o miejsce w sztafecie zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

400 metrów przez płotki wygrała Joanna Linkiewicz z rezultatem 55.55. Sama zawodniczka otwarcie powtarza, że na mistrzostwach „Starego Kontynentu” chce walczyć o medal. Druga była Emilia Ankiewicz (56.54), która tez pojedzie do Amsterdamu. Na najniższym stopniu podium stanęła Tina Matusińska – również łamiąc granicę 57 sekund – 56.95.

Na tym samym dystansie wśród panów wygrał Patryk Dobek z rezultatem 50.06. Drugi był Robert Bryliński – 50.33, a trzeci Patryk Adamczyk – 50.75.

W rywalizacji na 4×100 metrów najlepszy okazał się zespół SKLA Sopot w składzie: Katarzyna Wesołowska, Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke i Karolina Tymińska. Zawodniczki z nadmorskiego klubu uzyskały rezultat 44.90. Drugie na mecie zameldowały się sprinterki Bojarów Białystok (45.76), a trzecie AZS-u AWF Wrocław – 46.04.

Wśród panów pierwsza trójka prezentuje się następująco – Podlasie Białystok – 40.32, AZS Poznań – 40.35, Podlasie Białystok 2 – 40.72. Zwycięski zespół stworzyli Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński i Kamil Kryński.

W skoku wzwyż najlepszy okazał się Sylwester Bednarek (2.25). W skoku o tyczce kobiet triumfowała Justyna Śmietanka (4.20), a dziewiąty raz w karierze rywalizację dyskobolek wygrała Joanna Wiśniewska. W najlepszym rzucie zawodniczka reprezentująca klub z Polkowic osiągnęła 58,89.