FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
Wloclawek, Hala Mistrzow, 10.06.2016, Siatkowka kobiet, FIVB World Grand Prix, Reprezentacja Polski, Mecz Polska - Argentyna, Women Volleyball, Polish National Team, FIVB World Grand Prix, Game Polska - Argentyna 
NZ sawicka agata , tomsia berenika , efimienko zuzanna , 
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / NEWSPIX.PL
Reprezentacja Polski o krok od awansu na ME 2017
Polki wygrały pierwsze spotkanie w II turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W Bielsku-Białej nasze reprezentantki pewnie, w trzech setach pokonały Estonki.
Jarosław Więcławski
23 wrzesień, 2016 22:19
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Polki od początku spotkania miały przewagę nad rywalkami. Na starcie udało im się osiągnąć trzypunktową przewagę, która z czasem była powiększona. Najpierw prowadziły 8:4, potem 13:8 i wreszcie 16:9. W tym momencie Estonki zdobyły cztery punkty z rzędu, ale nawet to nie pozwoliło im na nawiązanie równorzędnej walki. Polki przejęły inicjatywę, lecz w tym secie jeszcze raz pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Przy stanie 21:17 trener Jacek Nawrocki poprosił o czas. Od tego momentu do końca seta Estonki zdobyły już tylko dwa punkty.

Drugą partię lepiej rozpoczęły rywalki. Prowadziły 2:0, ale szybko zaczęły tracić punkty. Na przerwę techniczną nasze siatkarki schodziły z prowadzeniem 8:4. Do drugiej przeciwniczki zdobyły tylko trzy dodatkowe punkty. Przewaga Polek była miażdżąca. Set zakończył się wynikiem 25:17. W trzeciej partii gra była stosunkowo najbardziej wyrównana. Gospodynie najdłużej walczyły o osiągnięcie kilku punktów przewagi. Ze stanu 9:7 udało się doprowadzić do rezultatu 12:7. Na drugą przerwę techniczną schodziły przy wyniku 16:12. Prowadzenia nie oddały już do końca. Seta po asie serwisowym Grajber wygrały 25:7, a całe spotkanie 3:0. To czwarta wygrana Polek w czwartym meczu eliminacyjnym.

W drugim spotkaniu w grupie Węgierki pokonały 3:2 reprezentantki Finlandii. Za zwycięstwo otrzymały dwa punkty. Polki do tej pory zgromadziły komplet. Jeśli jutro wygrają z Finkami 3:0 lub 3:1, będą już miały zapewniony awans do ME, bez względu na wynik ostatniego spotkania turnieju z Węgierkami.

Polska – Estonia 3:0 (25:19, 25:17, 25: 17)

Polska: Kąkolewska, Efimenko, Kaliszuk, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witowska (L) oraz Ganszczyk, Jasek, Twardowska i Krzos.

Estonia: N. Peit, Monnakmae, Kullerkann, E. Peit, Miilen,, Laak, Vahtra (L) oraz  Ounpuu i Bahmatsev.