RIO DE JANEIRO, Aug. 6, 2016  Uchimura Kohei of Japan takes part in the competition of qualification of Artistic Gymnastics in Rio de Janeiro, Brazil, on Aug. 6, 2016.  dh) (Credit Image: © Zheng Huansong/Xinhua via ZUMA Wire) 
OLIMPIADA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL
POLAND ONLY!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Rio 2016 – dzień 5. (sesja popołudniowa)
Japończyk Kōhei Uchimura po raz drugi z rzędu wygrał gimnastyczny wielobój indywidualny na igrzyskach. Ogółem to już jego siódmy medal olimpijski. Kraj Wschodzącego Słońca wywalczył też dwa złota w judo. Chińczycy zanotowali niespodziewaną porażkę w skokach do wody. Nadal fatalnie spisują się polscy pływacy. Nawet do półfinału nie dostał się Radosław Kawęcki. Swój mecz przegrali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL
11 sierpień, 2016 0:31

Gimnastyka sportowa

wielobój indywidualny mężczyzn: Złoto Kōhei Uchimura/Japonia, Srebro Ołeh Wiermiajew/Ukraina, Brąz Max Whitlock/Wielka Brytania

Uchimura obronił tytuł sprzed czterech lat. Japończyk najwyższą notę otrzymał za ćwiczenia na drążku i to właśnie ten przyrząd przesądził o jego zwycięstwie. W ostatniej konkurencji otrzymał o jeden punkt lepszy wynik od Ukraińca. Niewiele zabrakło do trzeciego miejsca Dawidowi Bieliawskiemu.

Judo

70 kg kobiet: Złoto Haruka Tachimoto/Japonia, Srebro Yuri Alvear/Kolumbia, Brąz Sally Conway/Wielka Brytania oraz Laura Vargas Koch/Niemcy

W pojedynku o złoto zajmująca pierwsze miejsce w światowym rankingu Japonka najpierw rzuciła swoją przeciwniczkę na yuko, a następnie przeszła do trzymania i zdobyła ippon. Maria Bernabeu, która wcześniej pokonała Katarzynę Kłys, przegrała brąz z Laurą Vargas Koch.

90 kg mężczyzn: Złoto Mashu Baker/Japonia, Srebro Warłam Liparteliani/Gruzja, Brąz Gwak Dong-han/Korea Południowa oraz Cheng Xunzhao/Chiny

Japończyk wygrał przez yuko finałową walkę z reprezentantem Gruzji. Nowy mistrz olimpijski ma 21 lat, a jego ojciec jest z pochodzenia Amerykaninem. O medal otarli się Szwed Marcus Nyman i Lkhagvasürengiin Otgonbaatar (Mongolia).

Kajakarstwo górskie

K-1 mężczyzn: Złoto Joseph Clarke/Wielka Brytania, Srebro Peter Kauzer/Słowenia, Brąz Jiří Prskavec/Czechy

Brytyjczyk uzyskał wynik 88.53 i o 0.17 wyprzedził Słoweńca. Aktualny mistrz świata Prskavec dostał dwie sekundy kary, ale zdołał utrzymać miejsce na podium. Najlepszy po półfinale Słowak Jakub Grigar dopiero piąty.

Podnoszenie ciężarów

69 kg kobiet: Złoto Xiang Yanmei/Chiny, Srebro Żazira Żapparkuł/Kazachstan, Brąz Sara Ahmed/Egipt

Mistrzyni świata z Houston wyrwała 116 kg i podrzuciła 145 kg. Łącznie uzyskała 261 kg i o dwa wyprzedziła reprezentantkę Kazachstanu. W grupie B startowała Patrycja Piechowiak. Nasza jedyna sztangistka w Rio nieźle spisała się w rwaniu, ale bój zakończyła kontuzją, która wyeliminowała ją z podrzutu. Polka osiągnęła wynik 101 kg, co jest jej nowym rekordem życiowym.

Pływanie

Odbyły się eliminacje w pięciu konkurencjach, w tym czterech indywidualnych. Najlepszy wynik osiągnęła Cate Campbell na 100 m stylem dowolnym. Australijka czasem 52.78 pobiła rekord olimpijski. Do półfinału nie zakwalifikowała się Katarzyna Wilk. Rikke Møller Pedersen popłynęła najszybciej na 200 m żabką (2:22.72). W grze o medale pozostaje Julia Jefimowa. Spośród sztafet 4×200 m stylem dowolnym najlepszy czas osiągnęły reprezentantki USA (7:47.77) przed Australią i Chinami.

W kwalifikacjach na 200 m stylem grzbietowym fatalnie spisał się Radosław Kawęcki. Nasz kandydat do podium zajął dopiero 17. miejsce, co eliminuje go z występu w półfinale. Wygrał Jewgienij Ryłow (1:55.02). Eliminacje 200 m stylu zmiennym mężczyzn zakończyły się zwycięstwem Ryana Lochtego (1:57.38). Michael Phelps był trzeci (1:58.41).

Skoki do wody

trampolina 3 m skoki synchroniczne mężczyzn: Złoto Chris Mears i Jack Laugher/Wielka Brytania, Srebro Sam Dorman i Michael Hixon/USA, Brąz Cao Yuan i Qin Kai/Chiny

Chińscy mistrzowie świata prowadzili planowo po dwóch seriach. Kryzys dopadł ich w trzecim skoku, później jeszcze dwukrotnie spisali się kiepsko i sensacyjnie zajęli dopiero trzecie miejsce. Mears i Laugher wywalczyli historyczne złoto dla Wielkiej Brytanii w skokach do wody.

Strzelectwo

podwójny trap mężczyzn: Złoto Fehaid Al-Deehani/Reprezentacja Niezależnych Sportowców Olimpijskich (Kuwejt), Srebro Marco Innocenti/Włochy, Brąz Steven Scott/Wielka Brytania

49-letni strzelec z Kuwejtu startuje w Rio pod flagą olimpijską po zawieszeniu przez MKOl rodzimego komitetu. Na igrzyskach sięgnął już po trzeci medal. Wcześniej był dwukrotnie trzeci (2000, 2012). Ogółem jest to jego siódmy występ olimpijski. W finałowej batalii dwoma punktami pokonał reprezentanta Włoch.

Tenis

Z powodu złych warunków atmosferycznych wszystkie zaplanowane na dziś spotkania zostały odwołane. Na występ w grze mieszanej czekają Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot.

Jeździectwo

Po pierwszym dniu rywalizacji w ujeżdżeniu najlepszą formę pokazują Niemcy. Indywidualnie prowadzi Dorothee Schneider przed Sonke Rothenberger i Brytyjką Fioną Bigwood. Drużynowo nasi zachodni sąsiedzi wyprzedzają Holandię oraz Wielką Brytanię.

Siatkówka plażowa

Drugą porażkę w turnieju olimpijskim ponieśli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy w dwóch setach ulegli wyżej notowanym Holendrom Alexandrowi Brouwerowi oraz Robertowi Meeuwsenowi (-19, -19). W grupie zajmą najprawdopodobniej trzecie miejsce i zagrają w barażu o 1/8 finału.