LEKKOATLETYKA 92 MISTRZOSTWA POLSKI SENIOROW W LEKKIEJ ATLETYCE

call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Rio 2016 – dzień 7. (sesja popołudniowa)
Ogromne emocje przyniosła rywalizacja na welodromie w Rio de Janeiro. Chińskie sprinterki oraz Brytyjczycy w wyścigu na dochodzenie złote medale uświetnili rekordami świata. W najcięższej kategorii judo po raz kolejny klasę pokazał Teddy Riner. Najlepszym łucznikiem igrzysk został reprezentant Korei Południowej Ku Bo-chan.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
13 Sierpień, 2016 1:11

Lekkoatletyka

chód 20 km mężczyzn: Złoto Wang Zhen/Chiny, Srebro Cai Zelin/Chiny, Brąz Dane Bird-Smith/Australia

25-letni zwycięzca poprawił swój wynik z Londynu, gdzie zajął trzecie miejsce. Ma również koncie dwa srebrne medale MŚ z 2011 i 2015 roku. Swojego rodaka wyprzedził o 12 sekund. Na czwartej pozycji doszedł reprezentant gospodarzy Caio Bonfim, który przegrał medal o pięć sekund.

Jakub Jelonek zajął 19. miejsce, Artur Brzozowski był 47., Łukasz Nowak został zdyskwalifikowany.

Strzelectwo

skeet kobiet: Złoto Diana Bacosi/Włochy, Srebro Chiara Cainero Włochy, Brąz Kimberly Rhode/USA

W finałowym pojedynku 33-letnia Bacosi pokonała swoją rodaczkę 15-14. Brąz trafił do mistrzyni olimpijskiej z Londynu, która po dogrywce zwyciężyła Chinkę Wei Meng.

karabin małokalibrowy leżąc 50 m mężczyzn: Złoto Henri Junghänel/Niemcy, Srebro Kim Jong-hyun/Korea Południowa, Brąz Kirył Grigorjan/Rosja

Junghänel zdobył mistrzostwo olimpijskie mimo ostatniej pozycji w kwalifikacjach. Niemiecki strzelec poprzednio wygrał tę konkurencję na igrzyskach w 1996 roku. Tuż za podium znalazł się najlepszy w rundzie eliminacyjnej Rosjanin Siergiej Kamieński.

Łucznictwo

turniej indywidualny mężczyzn: Złoto Ku Bo-chan/Korea Południowa, Srebro Jean-Charles Valladont/Francja, Brąz Brady Ellison/USA

Ekipa Korei Południowej wygrała wszystkie łucznicze konkurencje w Rio. Czwarte złoto dołożył szósty w rundzie rankingowej 23-latek. W finale pokonał 7-3 rozstawionego z ósemką mistrza Europy. W pojedynku o brąz Ellison wygrał 6-2 z Holendrem Sjefem van den Bergem. W ćwierćfinale odpadł dziś drugi z pozostałych w turnieju Koreańczyków, Lee Seung-yun.

Podnoszenie ciężarów

75 kg kobiet: Złoto Rim Jong-sim/Korea Północna, Srebro Daria Naumawa/Białoruś, Brąz Lidia Valentin/Hiszpania

23-letnia reprezentantka Korei Północnej wywalczyła drugie złoto olimpijskie w karierze. Cztery lata temu triumfowała w kategorii 69 kg. W Rio uzyskała 274 kg w dwuboju (121+153). Wyprzedziła o 16 kg Białorusinkę.

Kolarstwo torowe

sprint drużynowy kobiet: Złoto Chiny, Srebro Rosja, Brąz Niemcy

Mistrzynie olimpijskie – Gong Jinjie i Zhong Tianshi – już w I rundzie ustanowiły najlepszy wynik w historii (31.928). W finale nie pojechały tak szybko, ale wystarczyło to do złotego medalu (32.107). W ekipie Rosji startowały mistrzynie świata Daria Szmielewa i Anastazja Wojnowa, a w ekipie brązowych medalistek Miriam Welte oraz Kristina Vogel.

wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn: Złoto Wielka Brytania, Srebro Australia, Brąz Niemcy

W finałowym przejeździe Brytyjczycy w składzie Ed Clancy, Steven Burke, Owain Doull i Bradley Wiggins ustanowili rekord świata czasem 3:50.265. Srebro powędrowało do Alexandra Edmondsona, Jacka Bobridge’a, Michaela Hepburna oraz Sama Welsforda. Brąz wywalczyli Duńczycy – Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Frederik Madsen, Casper von Folsach – pokonując w bezpośrednim starciu Nową Zelandię.

Damian Zieliński i Rafał Sarnecki nie awansowali do 1/8 finału w sprincie indywidualnym. Obaj odpadli w repasażach.

Jeździectwo

ujeżdżenie drużynowo: Złoto Niemcy, Srebro Wielka Brytania, Brąz Stany Zjednoczone

Sonke Rothenberger, Dorothee Schneider, Kristina Bröring-Sprehe oraz Isabell Werth uzyskały wynik 82.577. W konkursie Grand Prix Special najlepsza była Werth, trzecia Schneider. Ekipa Niemiec zamieściła się miejsca z Wielką Brytanii w stosunku do Londynu.

Szermierka

floret drużynowy mężczyzn: Złoto Rosja, Srebro Francja, Brąz Stany Zjednoczone

Rosjanie wrócili na olimpijskie podium w drużynowym florecie po 12 latach przerwy (konkurencja nie była rozgrywana w Pekinie). Aleksiej Czeremisinow, Artur Achmatchuzin oraz Timur Safin w finale wygrali 45-41 z Francuzami (Jérémy Cadot, Enzo Lefort, Erwan Le Péchoux). W pojedynku o brąz Amerykanie pokonali broniących tytułu Włochów (45-31).

Judo

kat. +78 kg kobiet: Złoto Émilie Andéol/Francja, Srebro Idalys Ortiz/Kuba, Brąz Kanae Yamabe/Japonia oraz Yu Song/Chiny

Andéol to brązowa medalistka MŚ 2014 oraz dwukrotna mistrzyni Europy. W finale po dogrywce wygrała z obrończynią tytułu. Kubanka ma jeszcze w dorobku brąz z igrzysk w Pekinie.

kat. +100 kg mężczyzn: Złoto Teddy Riner/Francja, Srebro Hisayoshi Harasawa/Japonia, Brąz Rafael Silva/Brazylia oraz Or Sasson/Izrael

W najcięższej kategorii nie było niespodzianki. Riner w finale z Japończykiem nie pokazał żadnych spektakularnych akcji, ale zdobył drugie złoto, a trzeci medal na igrzyskach. Francuz pozostaje niepokonany od sześciu lat. Jeden z brązowych medali przypadł Izraelczykowi, który we wcześniejszej fazie wyeliminował Macieja Sarnackiego.

Gimnastyka

skoki na trampolinie kobiet: Złoto Rosannagh MacLennan/Kanada, Srebro Bryony Page/Wielka Brytania, Brąz Li Dan/Chiny

27-letnia Kanadyjka obroniła złoto z Londynu. Osiągnęła wynik 56.465, podczas gdy Brytyjka miała 56.040, a uchodząca przed zawodami za faworytkę reprezentantka Chin 55.885. Na piątej pozycji zakończyła najlepsza w kwalifikacjach Białorusinka Tatiana Piatrenia.

Pływanie

Znów słaby występ zaliczyli polscy pływacy. Nikomu nie udało się awansować dalej. Wśród pań na najkrótszym dystansie (50 m kraulem) Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zajęła 29. lokatę (25.28), natomiast Anna Dowgiert była 37. (25.54).

Na 1500 m stylem dowolnym Wojciech Wojdak był 28. (15:13.18), a Mateusz Sawrymowicz 33. (15:26.33). Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym wystartował w składzie Radosław Kawęcki, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak oraz Kacper Majchrzak. Zajęła szóste miejsce w swojej serii (3:35.18), a ogółem była 12.

Badminton

Drugą porażkę w turnieju deblistów ponieśli Przemysław Wacha i Adam Cwalina. Polacy w dwóch setach ulegli Duńczykom Mathiasowi Boe i Carstenowi Mogensenowi (-17, -17). Jutro czeka ich jeszcze jeden mecz grupowy.

Tenis stołowy

Polki nie miały większych szans z Japonkami w I rundzie turnieju drużynowego. Katarzyna Grzybowska-Franc, Li Qian i Natalia Partyka przegrały 0-3.

Pary ćwierćfinałowe: Chiny-Korea Północna, Korea Południowa-Singapur, Niemcy-Hongkong, Austria-Japonia

Żeglarstwo

Piotr Myszka bardzo słabych startów w piątkowych wyścigach utrzymał trzecią lokatę w klasyfikacji łącznej. W niedzielę zostanie rozegrany podwójnie punktowany wyścig medalowy, a Polak będzie bronił medalu przed atakami Pierre’a Le Coqa i Byrona Kokkalanisa. Złoto powędruje do Holendra Doriana van Rijsselberghe.