FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
RIO DE JANEIRO, 13.08.2016
LEKKOATLETYKA FINAL RZUTU DYSKIEM
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016 , RIO 2016 OLYMPIC GAMES  
N/Z. PIOTR MALACHOWSKI
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
Rio 2016 – dzień 8. (sesja poranna)
Reprezentacja Polski zdobyła pierwsze srebro na igrzyskach w Rio. Na drugim stopniu podium stanął Piotr Małachowski. Nasz dyskobol dopiero w szóstej serii stracił prowadzenie w konkursie, ale i tak osiągnął spory sukces. Zakończyła się rywalizacja w wioślarstwie. W prestiżowych wyścigach ósemek triumfowali Brytyjczycy oraz Amerykanki.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
13 sierpień, 2016 18:27

Lekkoatletyka

rzut dyskiem mężczyzn: Złoto Christoph Harting/Niemcy, Srebro Piotr Małachowski/Polska, Brąz Daniel Jasinski/Niemcy

Ostatnia kolejka zdecydowała o końcowej kolejności. Najpierw Jasinski rzucił 67.05, a po chwili jego rodak uzyskał 68.37, co jest najlepszym wynikiem na tegorocznych listach światach. Prowadzący do tej pory Piotr Małachowski nie zdołał już odpowiedzieć i zakończył rywalizację z wynikiem 67.55.

Finalistką trójskoku została Anna Jagaciak-Michalska (14.13, 10. pozycja w kwalifikacjach). Do półfinałów w biegu na 400 metrów awansowały Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty i Małgorzata Hołub. Na 3000 m z przeszkodami w finale nie zobaczymy Matyldy Kowal.

Wioślarstwo

jedynka kobiet: Złoto Kimberley Brennan/Australia, Srebro Genevra Stone/USA, Brąz Duan Jingli/Chiny

Australijka wyprzedziła drugą na mecie Amerykankę o ponad sekundę. 31-latka w Londynie dwukrotnie stała na podium. Wywalczyła srebro w dwójce podwójnej oraz brąz w jedynce. Srebro trafiło do czwartej zawodniczki ostatnich MŚ, a brąz do reprezentantki Chin.

ósemka kobiet: Złoto Stany Zjednoczone, Srebro Wielka Brytania, Brąz Rumunia

Amerykanki – aktualne mistrzynie świata – zwyciężyły wyraźnie przed Brytyjkami i sensacyjnymi Rumunkami. W osadzie popłynęły Amanda Elmore, Tessa Gobbo, Eleanor Logan, Meghan Musnicki, Amanda Polk, Emily Regan, Lauren Schmetterling, Kerry Simmonds oraz sternik Katelin Snyder. Medali nie zdobyły wicemistrzynie świata Nowozelandki oraz osada z Kanady, która była trzecia podczas ostatniego czempionatu globu.

jedynka mężczyzn: Złoto Mahé Drysdale/Nowa Zelandia, Srebro Damir Martin/Chorwacja, Brąz Ondřej Synek/Czechy

Obrońca tytułu sprzed czterech lat i brązowy medalista z Pekinu stoczył pasjonującą walkę o złoto z mistrzem Europy. O zwycięstwie Nowozelandczyka zdecydował fotofinisz, a obaj zawodnicy przypłynęli na metę w tym samym czasie (6:41.34). Trzecie miejsce zajął Synek – drugi zawodnik IO 2008 i 2012.

ósemka mężczyzn: Złoto Wielka Brytania, Srebro Niemcy, Brąz Holandia

Nie było niespodzianki w ostatnim wioślarskim finale igrzysk. Mistrzowie świata, Brytyjczycy (Paul Bennett, Scott Durant, Matthew Gotrel, Matt Langridge, Tom Ransley, Peter Reed, William Satch, Andrew Triggs Hodge, sternik Phelan Hill), dorzucili do dorobku olimpijskie złoto. Uzyskali czas 5:29.63, wyprzedzili mistrzów z Londynu (5:30.96) i Holendrów (5:31.59). Polacy (Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Krystian Aranowski, Robert Fuchs, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski) długo byli na ostatniej pozycji, ale zdołali na ostatnich metrach wyprzedzić Nowozelandczyków i uplasowali się na piątej pozycji w finale A.

Natan Węgrzycki-Szymczyk wygrał finał B jedynek i został łącznie sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Strzelectwo

pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn: Złoto Christian Reitz/Niemcy, Srebro Jean Quiquampoix/Francja, Brąz Li Yuehong/Chiny

Niemiec w decydującym pojedynku nie pomylił się ani razu, podczas gdy 20-letni Francuz spudłował dwukrotnie. Urodzony w 1987 roku Reitz zdobył już brązowy medal w tej konkurencji podczas igrzysk w Pekinie.

Piotr Daniluk na 20. pozycji zakończył dwudniowe eliminacje i zabrakło go w finale.

Badminton

Adrian Dziółko przegrał 0-2 (-12, 9) z Chińczykiem Chen Longiem (2) w meczu grupy P turnieju singlistów.

Szermierka

Polskie szablistki przegrały w ćwierćfinale turnieju drużynowego 43-45 ze Stanami Zjednoczonymi. Nasze zawodniczki w pierwszej walce o miejsca 5-8 pokonały Meksykanki 45-23. O piątą lokatę rywalizują z Koreą Południową.