FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL
March 17, 2016 - Los Angeles, California, U.S - Karolina Pliskova of Czech in action against Daria Kasatkina of Russia during the women's singles quarterfinals of the BNP Paribas Open tennis tournament on Thursday, March 17, 2016 in Indian Wells, California.  Pliskova won 6-3, 6-2. (Credit Image: © Ringo Chiu via ZUMA Wire) 
TENIS 
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!!
FOT. ZUMA/NEWSPIX.PL
Rio bez dwójki czeskich tenisistów
Ze świata tenisa ziemnego dotarły do nas kolejne informacje o rezygnacjach z Igrzysk. Tym razem występu w Brazylii odmówili Czesi - Tomas Berdych i Karolina Pliskova.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
17 lipiec, 2016 18:18
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Podobnie jak w przypadku Simony Halep i Milosa Raonicia, o których pisaliśmy tutaj, głównym powodem absencji Pliskovej i Berdycha jest zagrożenie zarażeniem się wirusa Zika.

– Jest mi bardzo przykro poinformować, że nie wezmę udziału w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich – napisał na swoim profilu facebook`owym Tomas Berdych. – To była trudna decyzja, podjęta po długich rozmowach z najbliższymi. (…) Mój wybór jest podyktowany informacją o rozprzestrzenianiu się wirusa Zika. Niedawno założyłem rodzinę, a zdrowie moje i najbliższych jest dla mnie priorytetem. (…)

Rezygnacja Berdycha i Pliskovej oznacza, że Czechy będą w Brazylii reprezentowane przez Petrę Kvitovą, Lucie Safarovą, Barborę Strycovą, Jiri`ego Vesely, Lukasa Rosola oraz Andree Hlavackovą (debel).