Polski Związek Tenisowy fanpage
pzt_matkowski_fanpage
Polski Związek Tenisowy fanpage
Roland Garros: Kubot i Matkowski w ćwierćfinale
Grający w parze z Alexandrem Peyą Łukasz Kubot awansował do ćwierćfinału deblowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W 1/4 French Open jest także duet Marcin Matkowski/ Leander Paes.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
30 maj, 2016 11:24
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Jako pierwszy w tej fazie zameldował się Łukasz Kubot. Tenisista wraz z austriackim partnerem mierzyli się w 1/8 z amerykańską parą Eric Butorac/ Scott Lipsky. Po bardzo zaciętym spotkaniu Kubot/ Peya zwyciężyli 5:7, 6:2, 7:6 (7:4).

Znacznie krócej, bo poniżej dwóch godzin, trwał mecz Marcina Matkowskiego, który teoretycznie miał na swojej drodze silniejszych rywali. Polsko-indyjski duet grał w 1/8 z rozstawionymi z numerem czwartym Jamiem Murray`em i Bruno Soaresem. Spotkanie w obu setach było rozstrzygane w tie-breakach, i dwa razy nerwy lepiej opanowywali Matkowski i Paes, którzy wygrali 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).

Być może obaj polscy tenisiści będą mieli okazję zagrać w Paryżu przeciwko sobie. Aby tak się stało muszą zwyciężyć w swoich ćwierćfinałowych meczach. Kubot i Peya zagrają przeciwko Pablo Cueavasowi i Marcelowi Granollers-Pujol, zaś Matkowski z Paesem będą próbowali się uporać z bliźniakami Bryan – Mikem i Bobem.