Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
radwanska
Fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
Roland Garros: Tragiczny wtorek Radwańskiej. Polka za burtą French Open!
Agnieszka Radwańska nie sprostała 102 w rankingu WTA Tsvetanie Pironkovej i przegrała w 1/8 French Open 6:2, 3:6, 3:6.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
31 maj, 2016 17:15
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Spotkanie rozpoczęte w niedziele toczyło się od początku po myśli polskiej tenisistki. „Isia” pewnie zwyciężyła pierwszego seta i w drugim zmierzała po dość szybkie skończenie spotkania, prowadząc już 3:0. Niestety, w tych planach przeszkodziła pogoda, a konkretnie deszcz który rozpadał się nad kortem.

W poniedziałek ciemne chmury ciągle wisiały nad stolicą Francji i dopiero we wtorek rano podjęto pierwszą próbę dokończenia meczu, choć minimalne opady wciąż były widoczne. Nasiąknięty kort okazał się sprzymierzeńcem Bułgarki, która po powrocie do gry zdobyła aż sześć gemów z rzędu i odwróciła losy seta na swoją korzyść. Radwańska była wyraźnie zdumiona grą rywalki i nie radziła sobie z pewnie przebijanymi piłkami przez Pironkovą. Przed decydującą partią znowu opady deszczu wzmożyły się i mecz ponownie został przerwany.

Do gry tenisistki wróciły około godziny 15:30. Niestety, sytuacja z wtorkowego poranka nie uległa zmianie. Cały czas dominowała Pironkova, która rozpoczęła seta wygrywając cztery gemy, co dało już dziesięć wygranych gemów z rzędu przez Bułgarkę! Dopiero w piątym gemie Radwańska potrafiła odebrać serwis rywalce i przełamać złą passę. „Isia” utrzymała także własny serwis i wydawałoby się, że powoli wraca do gry, jednak Pironkova grała konsekwentie i potrafiła obronić wywalczoną przewagę wygrywając spotkanie przy drugiej piłce meczowej.

Bułgarka w ćwierćfinale French Open spotka się z Samanthą Stosur.