pzps.pl
pzps_pl
pzps.pl
Selekcji ciąg dalszy. Antiga pozostawił piętnastu
Trener polskich siatkarzy Stephane Antiga zredukował skład na drugą część przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk w Rio. Do dyspozycji szkoleniowca pozostało piętnastu graczy.
Karol Żebrowski
29 kwiecień, 2016 17:18
W kategoriach: Siatkówka

Z pozostałej grupy tylko jeden siatkarz nie poleci na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Rio, który odbędzie się w dniach 28 maja – 5 czerwca w Japonii.

Kadra na drugą część przygotowań:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski
przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz
atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski
libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek

– Z dotychczasowej listy dwudziestu zawodników musiałem podziękować pięciu i to jest dla trenera najtrudniejszy moment, szczególnie kiedy widzi się zaangażowanie poszczególnych graczy – mówi Stephane Antiga, cytowany przez pzps.pl. – Takie są jednak zadania wynikające z selekcji. Jestem dumny z faktu i dziękuję Kubie Jaroszowi, Andrzejowi Wronie, Łukaszowi Wiśniewskiemu, Pawłowi Woickiemu, Wojtkowi Żalińskiemu, że zawsze są gotowi do reprezentowania Polski. W poniedziałek zaczynamy kolejny etap pracy, w którym skupimy się na optymalnym przygotowaniu formy na kluczowe teraz olimpijskie kwalifikacje.

Wylot do Japonii poprzedzi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera 17-19 maja w Krakowie, z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii.