LIPTOVSKY MIKULAS, 14.05.2016
MISTRZOSTWA EUROPY W SLALOMIE KAJAKOWYM, EUROPEAN SENIOR CANOE SLALOM CHAMPIONSHIPS
Słodko-gorzki występ kajakarzy górskich
Grzegorz Hedwig (C-1) z siódmym wynikiem awansował do półfinału olimpijskiego. Na eliminacjach swój start w Rio kończy Maciej Okręglak. Nasz reprezentant w K-1 zajął dopiero 18. miejsce.
Tomasz Kawczyński
7 Sierpień, 2016 21:51

W obu przypadkach pod uwagę brany był lepszy z dwóch przejazdów. Do półfinałów wchodziła czołowa czternastka.

Grzegorz Hedwig w rywalizacji kanadyjkarzy zajął siódme miejsce. Polak miał czysty pierwszy przejazd i osiągnął rezultat 96.67. W drugim zawodnik Startu Nowy Sącz złapał dwie sekundy kary, ostatecznie uzyskał 97.72.

Najlepszy wynik uzyskał Niemiec Sideris Tasiadis (92.23). Za nim uplasowali się Denis Gargaud Chanut (Francja) oraz David Florence (Wielka Brytania).

Maciej Okręglak po pierwszym przejeździe zajmował 16. pozycję (96.73, sześć karnych sekund). W następnym starcie nasz reprezentant nieco się poprawił (93.44, dwie karne sekundy), ale nie zdołał wejść do półfinału.

Najlepszy rezultat eliminacji zanotował reprezentant Włoch Giovanni De Gennaro (86.85). Wyprzedził Josepha Clarke’a (Wielka Brytania, 86.95) oraz Hannesa Aignera z Niemiec (87.31).

Kanadyjkarze o medale powalczą we wtorek, a dzień później na tor wrócą kajakarze.