Fot. Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL.
2016.05.08 Kielce
Lekkoatletyka VII Memorial Zdzislawa Furmanka
N/z Konrad Bukowiecki
Foto Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL.
Słupsk: Kolejne minima w rzutach
Nasz młody i niezwykle utalentowany kulomiot Konrad Bukowiecki uzyskał podczas zawodów w Słupsku wynik lepszy od minimum PZLA na ME w Amsterdamie. Podobna sztuka udała się dwóm oszczepnikom.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
16 maj, 2016 13:50

 

Trzeba jednak podkreślić, że konkurs dla naszego multimedalisty imprez rangi mistrzowskiej w pchnięciu kulą wcale nie był tak łatwy. Najlepsze pchnięcie przyszło w ostatniej kolejce. Kula wylądowała na 20 metrze i 15 centymetrze. Jest to najlepsze osiągnięcie Bukowieckiego w tym roku na stadionie (jeżeli chodzi o wyniki uzyskiwane kulą seniorską).

W Słupsku dobrze zaprezentowało się aż dwóch oszczepników. Wygrał Hubert Chmielak, który w najlepszej próbie uzyskał 80.42, a drugi był Bartosz Osewski z wynikiem 80.31. Obaj zawodnicy trenują pod okiem Leszka Walczak i tym występem udowodnili, że są w stanie bez większych trudności wypełnić wskaźniki PZLA na ME w Amsterdamie, które przed nami już w lipcu.

Warto dodać, że w tym samym konkursie minimum uprawniające do udziału w bydgoskich MŚ U20 wypełnił Cyprian Mrzygłód (71.29).