Fot. ETTU
Li Qian
Fot. ETTU
SPAR-Zamek Tarnobrzeg nie dał rady w finale Ligi Mistrzów tenisistek stołowych
Pingpongistki SPAR-Zamku Tarnobrzeg w finałowym dwumeczu Ligi Mistrzyń przegrały z TTC Berlin-Eastside. Wśród mężczyzn najlepszą klubową drużyną Europy został francuski AS Pontoise-Cergy TT.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
31 maj, 2016 0:17

Ekipa z Tarnobrzega w rewanżu na wyjeździe przegrała 0-3. W pierwszym spotkaniu rywalki wygrały 3-2. W składzie SPAR-Zamku zagrały szykujące się do startu na Igrzyskach Olimpijskich reprezentantki Polski Li Qian i Natalia Partyka oraz występująca w barwach Niemiec Han Ying. W barwach TTC Berlin-Eastside również pojawiły się przyszłe olimpijki – grające dla Niemiec Petrissa Solja i Shan Xiaona oraz Węgierka Georgina Póta.

Tarnobrzeżanki od powstania LM pierwszy doszły do finału. Były bliskie zdobycia jeszcze dawnego Pucharu Europy w 1999 roku. Mają też na koncie sukcesy w Pucharze ETTU. Wygrały te rozgrywki w 2015 roku, a wcześniej czterokrotnie grały w finale.

W męskich rozgrywkach po raz drugi w historii triumfował AS Pontoise-Cergy. W finale zwyciężył szwedzki AL Eslövs. Pierwsze spotkanie Francuzi przegrali 1-3, w drugim pokonali rywali w takim samym stosunku. O ich końcowym triumfie zdecydował lepszy bilans setów (15-14). W 1/2 finału odpadł mistrz Polski, Olimpia-Unia Grudziądz.

W rewanżu bohaterem francuskiego klubu był Tristan Flore, który wygrał dwa pojedynki. Rumuna nie zobaczymy jednak w Rio. Na igrzyska pojadą natomiast jego koledzy z drużyny – Szwed Kristian Karlsson i Portugalczyk Marcos Freitas.