Lekkoatletyka
200 m kobiet: Złoto Elaine Thompson/Jamajka, Srebro Dafne Schippers/Holandia, Brąz Tori Bowie/USA
Thompson do złota na 100 m dorzuciła zwycięstwo na dwukrotnie dłuższym dystansie. Jej czas 21.78 to najlepszy w tym sezonie wynik na świecie. Reprezentantka Jamajki pokonała o jedną dziesiątą mistrzynię świata. Holenderka na ostatniej prostej atakowała z całych sił, ale nie udało jej się wyprzedzić rywalki. Drugi medal w Rio wywalczyła Tori Bowie.
100 m przez płotki kobiet: Złoto Brianna Rollins/USA, Srebro Nia Ali/USA, Brąz Kristi Castlin/USA
Mimo nieobecności rekordzistki świata Kendry Harrison Amerykanki zajęły całe podium. Rollins wygrała z czasem 12.48. Wcześniej jej największym sukcesem było mistrzostwo świata w 2013 roku w Moskwie. Rok temu w Pekinie była czwarta. Jej rodaczki nie zdobywał jeszcze medali na międzynarodowych imprezach na otwartym stadionie. Piąte miejsce zajęła mistrzyni Europy z Amsterdamu, Niemka Roleder.
skok w dal kobiet: Złoto Tianna Bartoletta/USA, Srebro Brittney Reese/USA, Brąz Ivana Španović/Serbia
Bartoletta bijąc rekord życiowy (7.17) wygrała różnicą dwóch centymetrów z mistrzynią olimpijską sprzed czterech lat. 30-latka w skoku w dal wywalczyła dwa złote medale mistrzostw świata z 2005 i 2015 roku. Z powodzeniem ściga się również na dystansach sprinterskich. W sztafecie 4×100 m zdobyła złoto w Londynie. Trzecia na podium Španović pobiła rekord Serbii (7.08). Najlepszy wynik w karierze nie dał medalu Niemce Malaice Mihambo (6.95).
W finale rzutu oszczepem nie wystąpią Marcin Krukowski i Łukasz Grzeszczuk. Po pięciu konkurencjach dziesięcioboju Paweł Wiesiołek zajmuje 21. miejsce.
Taekwondo
49 kg kobiet: Złoto Kim So-hui/Korea Południowa, Srebro Tijana Bogdanović/Serbia, Brąz Patimat Abakarowa/Azerbejdżan oraz Panipak Wongpattanakit/Tajlandia
22-letnia zawodniczka z Korei Południowej na MŚ dwukrotnie wygrywała w niższej kategorii (46 kg), która nie jest rozgrywana na igrzyskach. W ćwierćfinale pokonała Wongpattanakit, złotą medalistkę MŚ z Czelabińska. Tajka uratowała miejsce na podium dzięki udanym repasażom.
58 kg mężczyzn: Złoto Zhao Shuai/Chiny, Srebro Tawin Hanprab/Tajlandia, Brąz Luisito Pie/Dominikana oraz Kim Tae-hun/Korea Południowa
Do półfinału nie wszedł żaden z czterech najwyżej rozstawionych zawodników. Mistrz świata Farzan Ashourzadeh z Iranu odpadł już w I rundzie. Sensacją był Hanprab, pogromca dwukrotnego czempiona globu Kim Tae-huna. Reprezentanta Tajlandii dopiero w finale zatrzymał Chińczyk, który wygrał 6-4.
Tenis stołowy
turniej drużynowy mężczyzn: Złoto Chiny, Srebro Japonia, Brąz Niemcy
W finale Chińczycy pokonali Japończyków 3-1. Jedynie Jun Mizutani zdołał nawiązać walkę, wygrywając starcie z Xu Xinem 3-2 (10, 9, -3, -7, 10). W dwóch grach singlowych zwyciężył Ma Long, a punkt w deblu dorzucili Xu Xin i Zhang Jike. Chińczycy po raz trzeci z rzędu zdobyli drużynowe złoto igrzysk.
Siatkówka plażowa
kobiety: Złoto Laura Ludwig i Kira Walkenhorst/Niemcy, Srebro Ágatha i Bárbara/Brazylia, Brąz April Ross i Kerri Walsh Jennings/USA
Przed niemal dziewięciotysięczną publicznością Niemki wygrały finałowe starcie z gospodyniami. Mistrzynie Europy zwyciężyły w setach 21-18 oraz 21-14. W spotkaniu o brąz Amerykanki pokonały drugą brazylijską parę Larissa/Talita 2-1 (-17, 17, 9). 38-letnia Kerri Walsh Jennings w Atenach, Pekinie i Londynie była mistrzynią olimpijską razem z Misty May-Treanor.
Żeglarstwo
Ze względu na warunki złe warunki atmosferyczne wszystkie zaplanowane na środę regaty przełożono na czwartek. Na starcie w wyścigu medalowym nie pojawiły się więc Irmina Mrózek-Gliszczyńska oraz Agnieszka Skrzypulec (470).